Dinamo, doar 0-0 cu FC Voluntari și termină pe locul 9

Dinamo a remizat pe teren propriu cu FC Voluntari, 0-0, în ultimul meci al „câinilor” din sezonul 2018-2019. Roș-albii au terminat pe locul 3 în play-out, locul 9 per total, adică cea mai proastă clasare din istoria celor 71 de existență.

Pe o vreme „câinească”, cele două echipe au părut lipsite de chef, iar prima repriză a partidei a fost greu de privit. Montini a irosit cea mai mare ocazie a primei reprize în minutul 14, când a trimis pe lângă poartă dintr-o poziție ideală.

Repriza secundă a fost aprinsă timp de trei minute. Ilfovenii au început mai bine și au fost aproape de gol în minutul 60, când Belahmeur a lovit bara.

Două minute mai târziu, dinamoviștii l-au copiat, iar nou-intratul Christovao a șutat în stâlpul porții lui Vâtcă.

A fost ultima fază importantă a partidei, și Dinamo termină competiția pe cel mai rușinos loc, după 71 de ani de la înființarea.