OFICIAL | David Gonzalez la Dinamo

Dinamo a reuşit un nou transfer. Este vorba de fundaşul dreapta lexander David Gonzalez, component al primei reprezentative a statului Venezuela.

După transferul lui Ismael Lopez, clubul nostru a ajuns la un acord şi cu jucătorul din Venezuela, Alexander David Gonzalez.

„FC Dinamo București a ajuns la un acord cu fotbalistul Alexander David González, component al primei reprezentative a statului Venezuela, ultima oară la Club Deportivo Mirandés, pentru transferul la clubul din Ștefan cel Mare.

Alexander David Gonzalez, fundaș dreapta, născut pe 13 septembrie 1992, va sosi la București pentru a efectua testele medicale și pentru a semna un contract cu clubul nostru”, a spus Rufo Collado pentru site-ul oficial al clubului.

  • În cariera sa, Gonzalez a mai trecut pe la FC Caracas, Young Boys, Aarau, Thun, Huesca, Elche şi Mirandes.