Mircea Rednic, reacţie nervoasă la finalul meciului cu UTA Arad

Mircea Rednic nu a avut debutul pe care şi-l dorea în cel de-al cincilea mandat în Ştefan cel Mare. „Puriul” a cedat nervos după Dinamo – UTA, scor 2-2, meci din etapa a 11-a a Ligii 1.

„Câinii” au condus cu 2-0 şi au jucat o repriză în superioritate numerică. Miculescu a reuşit o „dublă”, golul victoriei fiind marcat în minutul 90+5. Mircea Rednic anunţă că vor veni jucători noi la Dinamo şi a folosit cuvinte dure la flash-interviu.

Rednic i-a anunţat pe fani că nu se pune problema ca Harlem Gnohere să revină la gruparea din Ştefan cel Mare. „Bizonul” a înscris 17 goluri pentru Dinamo, în Liga 1, până să plece la rivala FCSB.

”Suporterii ar trebui să aprecieze. E vorba şi de calitate. Poate le cerem prea mult. Avem două săptămâni pline în care vor fi antrenamente. Prea multe nu poţi să schimbi. Nu vorbesc că n-ar fi buni. Nu sunt comisioane, asta ca să stea liniştiţi toţi cei care mănâncă rahat. Nu sunt comisioane la Dinamo.

Cel puţin doi jucători vor veni. E nevoie. L-am pierdut şi pe Matei. Ce să mai facem cu „Bizonul”? El nu joacă în liga secundă din Belgia. Pe mine mă interesează să aduc jucători care crează concurenţă”, a răbufnit Mircea Rednic după Dinamo – UTA 2-2.

• În urma acestui rezultat, Dinamo a obţinut primul punct după şapte înfrângeri consecutive şi ocupă locul 15 în campionat. De partea cealaltă, UTA Arad a urcat pe locul 7, peste Universitatea Craiova, cu 17 puncte.