Video I Dinamo – UTA Arad 2:2 I Robert Moldoveanu s-a făcut de râs cu poarta goală și Dinamo pierde două puncte

Dinamo – UTA Arad, meci contând pentru etapa a 11-a din Liga 1, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

Mircea Rednic a avut un meci nebun la revenirea în Ştefan cel Mare! Dinamo a condus-o pe UTA cu 2-0, după golurile lui Gabi Torje şi Deian Sorescu, însă meciul s-a terminat la egalitate.

Rămasă în 10 oameni, după eliminarea lui Batha, UTA a început tare repriza a doua, dar tot „câinii” au marcat. Steliano Filip a fost faultat, iar Deian Sorescu a transformat fără emoții, în minutul 53.

UTA nu a renunțat la luptă, iar David Miculescu a marcat în minutul 63, după ce a profitat de o neatenție a lui Ricardo Grigore. Pe final, Sorescu și Moldoveanu au scăpat singuri cu portarul arădenilor, dar nu l-au putut învinge.

La ultima fază a meciului, David Miculescu a reușit egalarea, după o fază incredibilă. Steliano Filip a degajat într-un adversar, mingea ajuns la Miculescu, care a marcat în minutul 90+6, din 6 metri.

• În urma acestui rezultat, Dinamo a obţinut primul punct după şapte înfrângeri consecutive şi ocupă locul 15 în campionat. De partea cealaltă, UTA Arad a urcat pe locul 7, peste Universitatea Craiova, cu 17 puncte.