Dinamo, victorie în amicalul cu Petrolul

Echipa noastră a obţinut prima victorie cu noul staff tehnic. Elevii lui Mircea Rednic au câştigat partida disputată în compania celor de la Petrolul, scor 3-2.

Golurile partidei din Ştefan cel Mare au fost reuşite de către Senad Jarovic, în minutul 3, pentru ploieşteni, iar Ricardo Grigore a stabilit egalitate în minutul 6. Golul de 2-1 pentru elevii lui Nae Constantin a fost reuşit în minutul 56 de către Eugeniu Cebotaru, în timp ce dinamoviştii au restabilit egalitatea pe final, în minutul 85 prin Măgureanu. Dinamoviştii au punctat pentru 3-2 în minutul 90 prin acelaşi Măgureanu. După dubla reușită ieri în meciul câștigat de echipa secundș în fata celor de la Fcsb 2, Măgureanu recidivează astăzi și la prima ehcipă.

Partida din Ştefan cel Mare a fost condusă la centru de către Bogdan Dumitrache, în timp ce asistenţi au fost Ionuţ Neacşu şi Ştefan Dumitrache.

Cum au arătat echipele de start în acest meci

DINAMO: Eșanu – Nica, Almeida, Grigore, Radu – Torje, Răuță, Filip, Sorescu – Țîră, Cisse

Antrenor: Mircea Rednic

Rezerve: Iliev – Dudea, Crețu, Ivanovski, Itu, Borcea, Măgureanu, Espinosa
Accidentați: Mihaiu, Ehmann, Neicuțescu, Popa, Matei, Moldoveanu

Loturi naționale: Giafer, Bani, Amzar, Bordușanu

Petrolul: Avram – Rus, Lică, Manolache, Oprea – Chindriș, Takayuki – Constantinescu, Buia, Tudor – Jarovic

Antrenor: Nicolae Constantin

Rezerve: Jercălău – Olaru, Pîrvulescu, Pană, Cebotaru, Vajushi, Bratu, Măzărache, Stoica, Tucaliuc