Video I Blestemul continuă pentru echipa noastră

Sepsi și Dinamo s-au întâlnit duminică în al doilea meci al zilei din Liga 1. Partida de la Sfântu Gheorghe s-a terminat cu victoria echipei conduse de Cristiano Bergodi (scor 4-1). Blestemul continuă pentru echipa noastră.

Marius Ștefănescu a deschis scorul în minutul 14, după un șut deviat de Sorescu. Același Ștefănescu reușea imediat „dubla”. Angajat de Achahbar, n-a avut nevoie de preluare pentru a-l judeca din nou pe Iliev: execuție în forță, la „lung” (21).

Ștefănescu a fost aproape chiar de hat-trick, „scărița” lui trecând puțin pe lângă (28).

Dinamo a dat semne de viată înainte de pauză. Torje a profitat de poziția avansată a goalkeeperului Began și a marcat de la 25 de metri (39).

„Câinii” au capitulat însă în partea secundă. În minutul 72, la o fază fixă, Bogdan Mitrea le-a luat fața lui Grigore și Măgureanu și a asigurat victoria lui Sepsi cu o lovitură de cap bine plasată.

Sepsi nu s-a oprit aici, iar Fofana a închis tabela la capătul unei curse autor semnate de Bărbuț (86).

• Dinamo e în continuare penultima în Liga 1 și tocmai s-a depărtat de locurile de baraj.