Video I Coșmar fără sfârșit pentru Dinamo

Dinamo – Farul Constanța, meci contând pentru etapa cu numărul 21 din Liga 1, s-a încheiat cu victoria constănțenilor, scor 2-0.

Mai întâi, spaniolul a nimerit bara în minutul 22, după o combinație superbă cu Grameni, iar peste 4 minute a ratat o șansă uriașă, când a rămas singur cu Eșanu, dar acesta a respins eroic, cu piciorul.

„Câinii” au avut și ei o șansă uriașă în minutul 33, prin Popa, dar Aioani a respins de pe linia porții. Repriza a doua a început cu ocazia lui Romario Pires.

Spaniolul Betancor a deschis scorul în minutul 53, iar peste 3 minute a combinat superb cu Ganea, care a făcut 2-0. Până la final, atacantul spaniol a mai avut o bară și o altă ocazie în aceeași fază.

Ultima șansă a meciului i-a aparținut tot Farului, prin lovitura liberă a lui Adrian Petre.

Dinamo – Farul s-a terminat 0-2, iar elevii lui Mircea Rednic au încheiat anul pe penultimul loc, cu cea mai slabă apărare și cel mai slab atac. În schimb, constănțenii termină 2021 pe 6, loc de play-off.