Oficial | Dinamo l-a transferat pe Marius Tomozei! Vezi pe ce perioadă a semnat fundașul

Marius Ionuţ Tomozei, ultima oară la UTA Arad, a semnat cu Dinamo, a anunţat, marţi, conducerea clubului nostru.

Marius Tomozei ajunge într-un final în Ștefan cel Mare, după o perioadă în care s-a discutat foarte mult despre transferul său, părea la un moment dat că este picat, dar până la urmă semnează cu Dinamo și vine să întărească flancul drept al apărării.

Marius Tomozei (31 de ani) a semnat un contract cu Dinamo Bucureşti până la finalul sezonului competiţional 2022-2023.

Anunțul transferului a fost făcut pe pagina oficială de facebook:

”Marius Tomozei la Dinamo București

Fundașul dreapta Marius Ionuț Tomozei, ultima oară la UTA Arad a semnat în urmă cu câteva momente un contract cu clubul nostru până la finalul sezonului competițional 2022-2023.

Noul jucător dinamovist se va alătura lotului pregătit de Flavius Stoican în cantonamentul de a Săftica și ar putea debuta mâine în tricoul alb-roșu, în primul meci amical al anului, CS Mioveni vs Dinamo București (ora 12:30, CNF Buftea).
Bine ai venit la Dinamo București, Marius Tomozei!’‘, a fost mesajul FC Dinamo.

Marius Tomozei (31 de ani) a fost titular în sezonul promovării în Liga 2-a și a strâns apoi 27 de prezențe în Liga 1 pentru „Bătrâna Doamnă”, dintre care trei în acest sezon. Fotbalistul născut în București a și marcat odată pentru arădeni în elită, în penultima partidă a sezonului regulat precedent, în succesul cu 2-0 contra celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe.

Fundașul dreapta are mult mai multe meciuri în liga a doua, experiența la Arad fiind prima sa experiență în primul eșalon românesc în adevăratul sens al cuvântului, 2 meciuri mai bifase acum câțiva ani pentru ASA în primul eșalon. El a mai trecut în carieră pe la echipe precum Râmnicu Vâlcea, CS Mioveni, Dunărea Călărași, Luceafărul Oradea și Metaloglobus.

Un gând despre &8222;Oficial | Dinamo l-a transferat pe Marius Tomozei! Vezi pe ce perioadă a semnat fundașul&8221;

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s