Video I Dinamo a pus capăt unei serii de meciuri fără înfrângere

Dinamo a fost învinsă de Sepsi OSK pe teren propriu, scor 1-3, în etapa 29 din Liga 1. După rezultatul înregistrat în această rundă. Echipa antrenată de Flavius Stoican rămâne pe locul loc în clasamentul Ligii 1, cu 17 puncte.

Sepsi a început mai bine meciul, cu ajutorul lui Patriche. Stoperul lui Dinamo a preluat catastrofal în careu, Luckassen l-a deposedat, apoi Patriche l-a faultat pe atacantul oaspeților. Arbitrul a dictat lovitură de la 11 metrii, iar acesta a fost executat de Ștefănescu și 1-0 pentru covăsneni (11).

Dinamo a preluat apoi controlul partidei, iar fotbalul a răsplătit-o. În prelungirile primului act, Patriche s-a ținut cu Dumitrescu la un corner al gazdelor. Fundașul nostru a fost faultat, iar ”centralul”, Viorel Flueran a indicat punctul cu var.

Din penalty, Torje a trimis în bară, însă mingea a ricoșat la Rodriguez, care i-a așezat balonul pe frunte aceluiași Patriche. Din apropiere, fundașul central a semnat primul gol cu capul (45).

Repriza secundă s-a disputat într-o notă ceva mai anostă. Sepsi a profitat de apatia lui Dinamo și a marcat în miniutul 53. Ninaj a așteptat la un corner o minge la bara a doua și l-a executat pe Cristiano Figueiredo.

Dinamo a cerut un penalty pe la finalul întâlnirii. Aganovic l-a contrat pe Grădinaru, a atins mingea, dar l-a și lovit pe noul mijlocaș dinamovist. Însă arbitrul, Flueran a acordat doar corner pentru elevii lui Stoican.

2 gânduri despre &8222;Video I Dinamo a pus capăt unei serii de meciuri fără înfrângere&8221;