Programul etapei a 2-a din play-out. Când se joacă Dinamo – Sepsi OSK

Liga Profesionistă de Fotbal, a anunțat programul partidelor care se vor disputa în etapa a 2-a din play-off și play-out Liga 1.

Dinamo are două meciuri foarte grele la debutul în play-out. Două partide în care echipa noastră are nevoie de cât mai multe puncte, astfel încât să putem spera la evitarea barajului. Duminică o întâlnim pe Rapid, într-un derby al campionatului, din păcate, un derby care se joacă în play-out cu porțile închise la Mioveni.

Apoi, la fel ca în sezonul regular, o întâlnim pe teren propriu pe Sepsi Sf. Gheorghe.

Dinamo a aflat când se joacă meciul cu Sepsi OSK, pe care îl putem considera a doua finală, dintre cele nouă ale supraviețuirii. Partida cu Sepsi Sf. Gheorghe se joacă duminică, 20 martie, de la 16:00, pe stadionul Dinamo, o partidă în care suntem condamnați să câștigăm.

• Ora 20:45 CS Mioveni – Chindia Târgoviște

Acesta va fi ultimul meci înainte de pauza competițională programată pentru meciurile echipei naționale, o pauză competițională în care Dusan Uhrin va putea pune la punct ultimele ”reglaje” înainte de finalul sezonului, care sperăm să ducă la evitarea retrogradării.

Cum arată programul lui Dinamo în play-out

În prima etapă, echipa noastră va avea derby cu Rapid, echipă împotriva căreia a remizat de două ori în sezonul regulat, scor 1-1.

• Etapa 1: Rapid – DINAMO (Duminică, 13 martie, ora 20:30)
  • Etapa 2: DINAMO – Sepsi Sfântu Gheorghe
  • Etapa 3: Chindia Târgoviște – DINAMO
  • Etapa 4: DINAMO – FC U Craiova 1948
  • Etapa 5: CS Mioveni – DINAMO
  • Etapa 6: Gaz Metan Mediaș – DINAMO
  • Etapa 7: DINAMO – Academica Clinceni
  • Etapa 8: FC Botoșani – DINAMO