Cel mai important jucător al lui Dinamo își va prelungi contractul!

Dinamo a încheiat play-out-ul Ligii 1 pe locul opt și va juca la barajul de menținere în prima divizie împotriva lui U Cluj.

Prima manșă a barajului se joacă pe stadionul „Cluj Arena”, sâmbătă, 21 mai, de la ora 20.30. Returul se va disputa la o săptămână și o zi distanță, 29 mai, pe stadionul Dinamo.

Înaintea crucialei întâlniri, suporterii dinamoviști primesc și vești bune. Răzvan Zăvăleanu, administratorul judiciar al lui Dinamo, ia anunțat că a ajuns la un acord cu Balthazar Pierret.

Francezul este unul dintre cei mai buni jucători dinamoviști în 2022.

Adus din ligile inferioare din Franța, Pierret s-a impus rapid în echipă și este unul dintre cei mai importanți jucători, iar fanii dinamoviști îl așteaptă și în anii următori în Ștefan cel Mare, mai ales că poate fi un jucător care poate progresa în sezoanele ce urmează.

Administratorul judiciar al clubului, Răzvan Zăvăleanu, a oferit o veste excelentă în privința lui Balthazar Pierret și viitorul mijlocașului central francez în tricoul lui Dinamo:

Răzvan Zăvăleanu, administratorul judiciar al lui Dinamo, a precizat că a ajuns la un acord cu un jucător important pentru prelungirea contractului, în cazul în care clubul nostru va rămâne în Liga 1, conform GSP, este vorba despre Pierret.

”Unul dintre cei mai importanți jucători a confirmat că va semna prelungirea pentru doi ani. Nu e primul cu care am discutat și cu care am ajuns la un acord, dacă vom rămâne în Liga 1”, a declarat Răzvan Zăvăleanu.

Iuliu Mureșan e istorie! Zăvăleanu a explicat motivele și cine vor decide următorul administrator special

Iuliu Mureşan este istorie la Dinamo. Administratorul special a semnat rezilierea cu echipa noastră chiar înainte de baraj.

El este încă în acte, dar oficializarea plecării va avea loc după baraj. Răzvan Zăvăleanu, reprezentantul administratorului judiciar de la Dinamo, şi colaborator al lui Iuliu Mureşan în ultimul sezon la “câini”, a explicat motivele pentru care Mureșan a plecat de la echipă.

“Este foarte supărat şi dezamăgit de tot ceea ce s-a întâmplat. Nu a putut să lucreze aşa cum dânsul credea că trebuie să o facă. Au fost o mulţime de factori care i-au influenţat munca şi atunci când nu poţi fi stăpânul propriilor tale decizii, este greu să îţi faci munca.

A fost poreclit în toate felurile. A fost demonizat. Până la urmă a acceptat să vină la Dinamo într-o situaţie foarte grea şi şi-a dat interesul. Cât a fost la Dinamo, am auzit tot felul de înjurături care mai de care mai scârboase la adresa domniei sale.

Mi-e greu să îmi dau seama cum de a rezistat atâta timp. Nu va mai rămâne, orice s-ar întâmpla la baraj”, a motivat Zăvăleanu.

Iuliu Mureșan e istorie! Zăvăleanu a explicat motivele

Iuliu Mureşan este istorie la Dinamo. Administratorul special a semnat rezilierea cu echipa noastră chiar înainte de baraj. El este încă în acte, dar oficializarea plecării va avea loc după baraj. Răzvan Zăvăleanu, reprezentantul administratorului judiciar de la Dinamo, şi colaborator al lui Iuliu Mureşan în ultimul sezon la “câini”, a explicat motivele pentru care Mureșan a plecat de la echipă.

“Este foarte supărat şi dezamăgit de tot ceea ce s-a întâmplat. Nu a putut să lucreze aşa cum dânsul credea că trebuie să o facă. Au fost o mulţime de factori care i-au influenţat munca şi atunci când nu poţi fi stăpânul propriilor tale decizii, este greu să îţi faci munca.

A fost poreclit în toate felurile. A fost demonizat. Până la urmă a acceptat să vină la Dinamo într-o situaţie foarte grea şi şi-a dat interesul. Cât a fost la Dinamo, am auzit tot felul de înjurături care mai de care mai scârboase la adresa domniei sale.

Mi-e greu să îmi dau seama cum de a rezistat atâta timp. Nu va mai rămâne, orice s-ar întâmpla la baraj”, a motivat Zăvăleanu.

Răzvan Zăvăleanu, a anunțat când și modificarea lui Iuliu Mureșan și cine vor decide următorul administrator special

”Iuliu Mureșan va pleca după baraj. Nu a plecat încă, dar nu mai participă activ la viața echipei. Dacă va pleca, acționarii vor decide cine va fi următorul administrator special. Teoretic, Dorin Șerdean are cele mai mari șanse de a fi numit.

Nu știu dacă așa va fi, vom vedea. Pe plan administrativ, acum discut cu persoanele care au ajutat echipa cu bani, sponsorii și DDB, finanțatorul principal. Domnul Badea nu este printre acei oameni”, a mai spus Răzvan Zăvăleanu.

CITESTE SI:

Ioan Ovidiu Sabău a prefațat barajul “U” Cluj – Dinamo: ”În mod normal, n-ar trebui să se întâmple asta”

Cornel Dinu anunță un posibil investitor la Dinamo!

PCH, mesaj de mobilizare

3 gânduri despre &8222;Cel mai important jucător al lui Dinamo își va prelungi contractul!&8221;

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s