Dinamo își dezamăgește din nou susținătorii

Echipa antrenată de Ovidiu Burcă a mai bifat o nereușită în pagina neagră din istoria clubului, pierzând ”acasă”, la Clinceni, cu Unirea Dej, club care n-a ajuns niciodată pe prima scenă.

Dinamo după meciul cu Unirea Dej, pierdut cu 2-3 pe teren propriu, a ajuns la trei înfrângeri consecutive. Pentru ”câini” a marcat Alexandru Pop, care a reușit o dublă în minutele 54 și 73.

Partida din runda cu numărul 4 începuse promițător pentru dinamoviști, care au ratat câteva oportunități de a înscrie prin Ghezalli și Buhăescu. Însă, în minutul 31 a venit prima ocazie importantă a oaspeților și aceasta s-a transformat într-un gol. Angelo Cocian l-a învins pe goalkeeperul roș-albilor cu un șut la colțul lung și a deschis scorul.

În repriza secundă, Dinamo a reușit să restabilească rapid egalitatea la 1. Alexandru Pop a profitat de o gafă a portarului advers și, în minutul 53, a marcat golul egalizator.

Doar cinci minute s-au putut bucura gazdele de acest gol, deoarece în minutul 58 Unirea Dej a trecut din nou în avantaj. Același Angelo Cocian a ieșit din nou la rampă și, din apropierea careului mic, a marcat golul de 2-1 pentru oaspeți.

Dinamo nu s-a lăsat demoralizată de încasarea acestui gol, iar în minutul 73 a restabilit din nou egalitatea. A fost momentul ca Alexandru Pop să își treacă o dublă în cont, după ce a finalizat cu o lovitură de cap din interiorul careului.

După marcarea acestui nou gol egalizator, ”câinii” și-au pierdut concentrarea și în minutul 74 s-a produs șocul. Patriche a comis un fault în careu, iar arbitrul a arătat punctul cu var.

Alexandru Pop, de data aceasta jucătorul Unirii Dej, a transformat cu succes penalty-ul, deși a avut ceva emoții. Goalkeeperul lui Dinamo a atins ușor mingea, însă nu a putut evita golul.

Așa s-a scris, pe scurt, soarta partidei, care s-a terminat cu scorul de 3-2 în favoarea formației oaspete. Dinamo încasează a treia înfrângere la rând în Liga 2 și se află pe poziția a 17-a în clasament, cu trei puncte.

Baschet I Dinamo completează campania de transferuri!

Volei feminin I Dinamo ia tot! Vezi lista completă a transferurilor din Ștefan cel Mare

Video I Dorin Iacob, ultimele detalii despre negocierile cu Dorin Șerdean. Mesaj transmis către acționarul majoritar