Unde va juca Dinamo următoarele meciuri de pe teren propriu

Derby-ul cu Steaua a avut consecințe pentru echipa noastră.

Dinamo este nevoită să joace două meciuri în afara Bucureștiului. Deși echipa noastră spera să poată evolua în continuare în București, deoarece stadionul trecut la FRF era cel din Clinceni, regulamentul specifică faptul că echipa noastră trebuie să plece la 40 de km de Capitală. Conform regulamentului, conducerea clubului trebuie să îşi găsească un stadion la 40 de kilometri depărtare de Bucureşti din cauza acestei interdicții.

Confruntarea dintre Dinamo şi Slobozia este programat marţi, 4 octombrie, de la ora 17:00. Iniţial, meciul “câinilor” trebuia să aibă loc în weekend, dar a fost mutat marţi. Până atunci, “câinii” joacă pe terenul celor de la Viitorul Pandurii Târgu Jiu în play-off-ul Cupei României, joi, 29 septembrie, de la ora 21:30.

“Lucrăm la acest lucru. Deocamdată nu am decis nimic, dar, într-adevăr, trebuie să fie un stadion la 40 de kilometri de Bucureşti. Când vom avea ceva oficial, vom anunţa”, a declarat Vlad Iacob.

Dinamo va merge la Giurgiu, pe stadionul ”Marin Anastasovici”, al Astrei, pentru a juca următoarele două etape din Liga a 2-a, considerate pe teren propriu. Marian Costea, președinte giurgiuvenilor a confirmat, pentru playsport.ro.

”Am semnat contractul chiar acum, am și trimis actele la Federație. Înțelegerea se întinde doar pe cele două meciuri cât au stadionul suspendat” a declarat Marian Costea pentru sursa mai sus citată.

CITESTE SI:

DDB, anunț triumfal: „Am promis că vom salva clubul și o vom face!”

Mutarea importantă la Dinamo! RTZ propunere de impact

România, ce performanță! Două medalii într-o singură zi la Campionatul Mondial de canotaj

4 gânduri despre &8222;Unde va juca Dinamo următoarele meciuri de pe teren propriu&8221;

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s