Video I Dinamo continuă să își surprindă fanii

Cupa României, își păstreze numele de ”competiția surprizelor”, iar în această seară am avut parte de o nouă ”surpriză”.

Elevii lui Ovidiu Burcă nu a fost în stare să câștige meciul cu cu divizionara ligii a 3-a, FC Bihor Oradea și au remizat 1-1, în etapa a doua din grupa C, din Cupa României.

La Oradea, Dinamo a avut de furcă cu formația sătească, FC Bihor, cu toate că au deschis scorul în minutul 48. Ahmed Bani a executat o lovitură liberă, balonul a lovit bara şi Ricardo Grigore a trimis în plasă.

Orădenii au egalat în minutul 82, prin Andrei Alexandru Popa, care a reluat din voleu, după o gafă a lui Ricardo Grigore. În minutul 84 portarul gazdelor, Pânzariu a salvat incredibil la şutul lui Denis Politic şi meciul se îndrepta spre o remiză.

Furia de 5 minute a ”câinilor” n-a mai contat, iar calificarea în „sferturile” Cupei e tot mai complicată. Dinamo e obligată să o bată pe Oțelul în ultima rundă pentru a merge mai departe!