S-a stabilit programul ultimelor meciuri din 2023!

Liga Profesionistă de Fotbal (LPF) a anunțat, pe site-ul oficial, programul etapelor a 18-a, a 19-a, a 20-a, a 21-a și a 22-a din SuperLigă.

evomag.ro

Conform programărilor pe care le-au făcut reprezentanții LPF, a fost inclusă și prima etapă din 2024. Meciul cu U Cluj se va juca pe ”Arcul de Triumf”!

Programul complet al etapei a 18-a, a 19-a, a 20-a, a 21-a și a 22-a din SuperLigă

Etapa a 18-a

Vineri, 1 decembrie

Ora 17:00

FC Voluntari – Petrolul Ploiești

Ora 20:00

Politehnica Iași – Farul Constanța

Sâmbătă, 2 decembrie

Ora 14:00

UTA Arad – FC Hermannstadt

Ora 17:00

FC Botoșani – FC Rapid 1923

Ora 20:00

Universitatea Craiova – CFR 1907 Cluj

Duminică, 3 decembrie

Ora 16:00

Universitatea Cluj – FCU Craiova 1948

Ora 21:00

FCSB – Oțelul Galați

Luni, 4 decembrie

Ora 20:00

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – DINAMO

Etapa a 19-a

Vineri, 8 decembrie

Ora 19:00

Politehnica Iași – UTA Arad

Sâmbătă, 9 decembrie

Ora 20:45

FC Rapid 1923 – FC Voluntari

Ora 14:00

FC Hermannstadt – Universitatea Craiova

Ora 17:00

Farul Constanța – Petrolul Ploiești

Ora 20:00

CFR 1907 Cluj – FCSB

Luni, 11 decembrie

Ora 17:30

FCU Craiova 1948 – FC Botoșani

Ora 20:30

DINAMO – Universitatea Cluj

Marți, 12 decembrie

Ora 17:00

Oțelul Galați – Sepsi Sf. Gheorghe

Etapa a 20-a

Vineri, 15 decembrie

Ora 17:30

FC Voluntari – FCU Craiova 1948

Ora 20:30

Petrolul Ploiești – FC Rapid 1923

Sâmbătă, 16 decembrie

Ora 14:00

UTA Arad – Farul Constanța

Ora 17:00

Universitatea Craiova – Politehnica Iași

Ora 20:00

FCSB – FC Hermannstadt

Duminică, 17 decembrie

Ora 15:00

Universitatea Cluj – Oțelul Galați

Ora 21:00

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – CFR 1907 Cluj

Luni, 18 decembrie

Ora 20:00

FC Botoșani – DINAMO

Etapa a 21-a

Marți, 19 decembrie

Ora 17:30

FCU Craiova 1948 – Petrolul Ploiești

Ora 20:30

Politehnica Iași – FCSB

Miercuri, 20 decembrie

Ora 17:30

UTA Arad – Universitatea Craiova

Ora 20:30

Farul Constanța – FC Rapid 1923

Joi, 21 decembrie

Ora 17:30

FC Hermannstadt – Sepsi OSK Sf. Gheorghe

Ora 20:30

CFR 1907 Cluj – Universitatea Cluj

Vineri, 22 decembrie

Ora 17:30

Oțelul Galați – FC Botoșani

Ora 20:30

DINAMO – FC Voluntari

Etapa a 22-a

Vineri, 19 ianuarie

Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Politehnica Iași

FC Rapid 1923 – FCU Craiova 1948

Sâmbătă, 20 ianuarie

Universitatea Cluj – FC Hermannstadt

Petrolul Ploiești – DINAMO

Duminică, 21 ianuarie

FC Botoșani – CFR 1907 Cluj

Universitatea Craiova – Farul Constanța

Luni, 22 ianuarie

FC Voluntari – Oțelul Galați

FCSB – UTA Arad

• Orele de disputare vor fi stabilite ulterior. Am considerat că este important să stabilim încă de acum zilele primelor jocuri din 2024, pentru ca echipele să își poată definitiva perioada de pregătire de după vacanța de iarnă.

CITESTE SI:

Eugen Voicu, noi detalii despre soluțiile pentru redresarea lui Dinamo. Ce se va întâmpla cu Ovidiu Burcă

Video I Vlad Iacob, atac dur la adresa conducătorilor lui Dinamo

Dorin Șerdean l-a chemat în instanță pe Dorin Iacob! Ce solicită acesta

Lasă un răspuns