Video I Mircea Lucescu nemilos cu jucătorii lui Dinamo

Dinamo a remizat în meciul de pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 1-1, în etapa a 7-a a play-out-ului Superligii.

Pentru Dinamo lucrurile se complică și mai tare în Superliga. Echipa antrenată de ”marele” Zeljko Kopic a remizat vineri cu FC Voluntari, la finele unui meci în care ilfovenii puteau da lovitura pe final.

La finalul meciului, fostul dinamovist Mircea Lucescu a fost nemilos cu elevii lui Zeljko Kopic, susținând că aceștia au fost sub toate așteptări la toate capitolele.

”Ei își doresc foarte mult să se salveze, dar din cauza asta comit și foarte multe greșeli în joc. Este incredibil pentru nivelul acesta. Calitatea tehnică a jucătorilor lui Dinamo nu e foarte ridicată, și când joacă și cu presiunea aceasta, greșelile se înlănțuie.

Sunt și greșeli tactice. Ei trebuie să creadă până la capăt. Suporterii sunt alături de ei în continuare.

Nu cred că se pune problema de salvare… Bine, depinde doar de ei. Orice se poate întâmpla”, a spus Mircea Lucescu la finalul meciului dintre Dinamo și FC Voluntari.

Video I Dinamo – Voluntari, scor final 1-1

@doar_dinamo_official

Dinamo – Voluntari, 1:1 Liga 1 ( play-out, etapa 7). Pentru Dinamo a marcat: E. Gnahore ⚽ 35′.

♬ original sound – Doar Dinamo Official – Doar Dinamo Official

Au marcat E. Gnahore ’35 pentru Dinamo şi Cascini ’37 pentru oaspeţi.

Dinamoviștii au deschis scorul în minutul 35 al meciului, prin Gnahore, însă ilfovenii au restabilit egalitatea două minute mai târziu, prin Cascini. S-a încheiat 1-1.

În urma acestui rezultat, Dinamo ocupă locul 15 în clasament, cu 21 puncte.

Etapa viitoare, Dinamo se va deplasa la Cluj, pentru meciul cu Universitatea.