Pe cine se bazează Dinamo, pentru ieșirea din insolvență: ”Acest proces de insolvență se va termina!”

Dinamo București este într-o situație sportivă bună în SuperLiga, iar ”câinii” au speranțe și pentru salvarea directă de la retrogradare. Din păcate, clubul nostru se află în insolvență pentru a doua oară în istoria sa. Astfel, conducerea lui Dinamo București, face eforturi majore pentru redresarea financiară al ”câinilor” din Ștefan cel Mare. După ce planul … Continuă să citești Pe cine se bazează Dinamo, pentru ieșirea din insolvență: ”Acest proces de insolvență se va termina!”

Nicolescu are emoții înainte de play-out

”Câinii” se pregătesc de primul meci din play-out-ul Superligii. Dinamo București a încheiat sezonul regulat al Ligii 1, cu o victorie în fața celor de la UTA Arad, scor 1-0, și se pregătește de deplasarea din prima etapă a play-out-ului. Meci programat să se dispute, duminică, 17 martie, de la ora 18:15, pe stadionul ”Municipal” … Continuă să citești Nicolescu are emoții înainte de play-out

”Câinii” invadează Sibiul! Detalii despre biletele de acces la Hermannstadt – Dinamo

”Câinii” se pregătesc de primul meci din play-out-ul Superligii. Dinamo București a încheiat sezonul regulat al Ligii 1, cu o victorie în fața celor de la UTA Arad, scor 1-0, și se pregătește de deplasarea din prima etapă a play-out-ului. Meci programat să se dispute, duminică, 17 martie, de la ora 18:15, pe stadionul ”Municipal” … Continuă să citești ”Câinii” invadează Sibiul! Detalii despre biletele de acces la Hermannstadt – Dinamo

Care sunt așteptările conducerii lui Dinamo în play-out-ul Superligii: ”Vreau să ne concentrăm pentru…”

Dinamo a câștigat cu 1-0 meciul din ultima etapă a sezonului regulat, în fața celor de la UTA Arad. Goncalo Gregorio a fost cel care a dat lovitura în minutul 20 și a obținut toate cele trei puncte pentru ”Câini”, care l-au lăsat pe Mircea Rednic în afara locurilor de play-off. Astfel, ”câinii” vor intra … Continuă să citești Care sunt așteptările conducerii lui Dinamo în play-out-ul Superligii: ”Vreau să ne concentrăm pentru…”

Video I Alin Petrache, reacționează după incidentele de la Dinamo – UTA

Dinamo București a învins-o pe UTA Arad, scor 1-0, iar suporterii au avut propria luptă. Înainte de meciul dintre Dinamo și UTA Arad, fanii ”câinilor” au intrat în conflict cu cei de la Peluza Sud Steaua, veniți pe ”Arcul de Triumf” să susțină echipa oaspete, cele două galerii fiind înfrățite. Pompierii au intervenit pentru a … Continuă să citești Video I Alin Petrache, reacționează după incidentele de la Dinamo – UTA

Conducerea lui Dinamo reacționează după incidentele de pe ”Arcul de Triumf”

Este scandal după ultimul meci jucat pe ”Arcul de Triumf”. Dinamo a primit vizita celor de la UTA, într-un meci care a contat pentru runda 30 din Superliga. Rivalitatea dintre cele două grupări a dus la evenimente reprobabile. Cu atât mai mult cu cât fanii oaspeți au fost ”ajutați” de cei de la CSA Steaua, … Continuă să citești Conducerea lui Dinamo reacționează după incidentele de pe ”Arcul de Triumf”

Angajatul lui Dinamo recunoaște: ”Am ținut cu Rapid”. În replică suporterii dinamoviști îi răspund

George Daniel Bozieru, este persoana non grată în Ștefan cel Mare, chiar dacă acționarii majoritari, nu doar că îl țin în brațe, ci și în funcție. Bozieru, angajat în departamentul de ordine și siguranță la Dinamo, a făcut astăzi câteva declarații și a ținut să lămurească câteva aspecte. Reacția oficialului dinamovist vine după ce mai … Continuă să citești Angajatul lui Dinamo recunoaște: ”Am ținut cu Rapid”. În replică suporterii dinamoviști îi răspund

Vestea momentului în Ștefan cel Mare: ”Dinamo are nevoie de susținere. Ne-am orientat și în zona de afară”

Dinamo București, trece printr-o perioadă excelentă din punct de vedere sportiv, în ultimele partide disputate arătând un fotbal calitativ. Dacă până acum, echipa noastră stătea bine doar pe palierul financiar, după o primă jumătate de sezon modestă, Dinamo București a reușit să înșire rezultate pozitive de la reluarea campionatului (după pauza competițională de iarnă). Elevii … Continuă să citești Vestea momentului în Ștefan cel Mare: ”Dinamo are nevoie de susținere. Ne-am orientat și în zona de afară”

Noi detalii despre viitorului director sportiv din Ștefan cel Mare. Situație clarificată în cazul lui Kopic

Dinamo București este în căutarea unui director sportiv, după demisia lui Gabi Glăvan din iarnă. Conducerea lui Dinamo nu au angajat un director sportiv după demisia lui Gabi Glăvan din iarnă. Clubul a dat undă verde pentru înscrierea șefului scouting-ului de la club, Cosmin Mihalescu, la cursurile FRF pentru obținerea licenței de director sportiv. ”A … Continuă să citești Noi detalii despre viitorului director sportiv din Ștefan cel Mare. Situație clarificată în cazul lui Kopic

Andrei Nicolescu a anunțat obiectivul lui Dinamo în sezonul viitor

După o primă jumătate de sezon modestă, Dinamo București a reușit să înșire rezultate pozitive de la reluarea campionatului (după pauza competițională de iarnă). Elevii antrenați de Zeljko Kopic au consemnat până în clipa de față șapte victorii, cinci rezultate de egalitate și 17 înfrângeri. Dinamo ocupă locul 15 în clasament cu 26 de puncte … Continuă să citești Andrei Nicolescu a anunțat obiectivul lui Dinamo în sezonul viitor