Mihăescu a primit întăriri. Cine a mai ajuns sub comanda sa la Săftica

Dinamo este pe punctul de a înregistra încă doi jucători.

Dinamo traversează cea mai grea perioadă din istoria clubului, după retrogradarea în Liga 2 și se descurcă cum poate. Răzvan Zăvăleanu a rămas singur în conducerea clubului nostru, după ce Florin Radu Răducioiu și-a anunțat în cele din urmă demisia.

Astfel că, membrii comisiei tehnice foarmate din Iulian Mihăescu, Ion Marin, Cornel Țălnar și Ionel Augustin sunt singurii oameni care îl mai ajută pe administratorul judiciar. Dorin Șerdean nu e capabil să facă în continuare nimic bun pentru Dinamo, iar aceasta caută să găsească pe cineva care dorește să în peia acțiunile.

Iulian Mihăescu, antrenorul interimar al echipei noastre are sub comanda sa încă doi jucători. Cătălin Ţîră şi Iulian Roşu sunt noile nume de la antrenamentele echipei, anunţă Prosport. Cei doi fotbalişti urmează să fie testaţi de tehnicianul dinamovist şi dacă tehnicianul va fi mulţumit de nivelul la care sunt, li se va oferi un contract.

La fel s-a procedat şi în cazul transferurilor lui Valentin Lazăr şi Neluţ Roşu. Cei doi fotbalişti au efectuat câteva antrenamente alături de echipă la Săftica, înainte de a semna contracte pentru viitorul sezon.

Cătălin Ţîră revine după 6 luni la Dinamo!

Cătălin Ţîră revine după doar 6 luni la Dinamo. El a fost adus de Iuliu Mureşan în luna septembrie a anului trecut. Evoluţiile sale nu au fost la nivelul aşteptat şi a fost pus pe liber în iarnă, când Dinamo a făcut o campanie masivă de achiziţii.

A ajuns în Italia, în Serie D, la Bisceglie, acolo unde a prins doar 33 de minute în a doua parte a campionatului. Atacantul în 28 de ani vrea să îşi reseteze cariera şi revenirea la Dinamo ar putea să îi ofere şansa unui nou început.

Iulian Roşu, crescut de FCSB!

Iulian Roşu este un mijlocaş ofensiv în vârstă de 28 de ani care a evoluat ultima dată la Metaloglobus. El a făcut junioratul la FCSB şi a evoluat la mai multe cluburi de liga secundă în carieră.

Este posibil ca cei doi să fie folosiţi de Iulian Mihăescu în confruntarea dintre Dinamo şi Unirea Constanţa, programată sâmbătă dimineaţa la Clinceni, în al treilea amical al verii pentru “câini”.

Mutările de la Dinamo din această vară

Antrenor – Iulian Mihăescu (nou)

Veniri – Neluț Roșu (FC Voluntari / liber de contract), Valentin Lazăr (CSM Reșița / liber de contract), Antoni Ivanov (contract prelungit), Bogdan Gavrilă (Sirens FC / liber de contract), Andrei Florescu (Mataloglobus / revenit după împrumut), Alin Demici (FC Rapid 1923 / liber de contract), Alexandru Chilili (FC Voluntari / împrumutat), Denis Oncescu, Cristian Ionescu, Mario Șutru, Mario Zamfir, Daniel Dinu (promovați de la juniori);

Plecări – Christian Irobiso (Petrolul / contract încheiat), Steliano Filip (contract reziliat), Ricardo Grigore (FCU Craiova / 50.000 euro), Vlad Morar (FCV Farul / contract încheiat), Gabriel Torje (FCV Farul / contract încheiat), Cosmin Matei (Sepsi OSK / contract încheiat), Alexandru Răuță (FC Hermannstadt / contract încheiat), Balthazar Pierret (Quevilly Rouen Metropole / contract încheiat), Mirko Ianovski (Petrolul / contract încheiat), Andreas Mihaiu (Chindia / contract încheiat), Răzvan Grădinaru (Karmiotissa / contract încheiat), Jonathan Rodriguez (CFR Cluj / împrumut expirat), Desire Segbe Azankpo (USL Dunkerque / împrumut expirat), Thomas Chesneau (Concordia Chiajna / împrumut expirat), Dusan Celar (CFR Cluj / împrumut expirat), Gabriel Moura (sub semnul întrebări), Baptiste Aloe, Cătălin Carp, Andrei Radu, Antoni Ivanov, Igor Jovanovic (contracte reziliate).

CITESTE SI:

Amendă uriașă pentru FRF după incidentele de la meciurile cu Finlanda și Muntenegru

Bogdan Lobonţ s-a despărţit de România U20

Rapidistul care nu ar refuza-o pe Dinamo: ”Sper să găsească resursele necesare”

4 gânduri despre &8222;Mihăescu a primit întăriri. Cine a mai ajuns sub comanda sa la Săftica&8221;

  1. Cu Ivanov este alba neagra,acum este la Dinamo, acum si-a reziliat contractul, Moura la fel, mai este puțin și se reia Liga a 2 a și antrenorul nu știe ce jucători va avea în lot ? Faceți odată ședința aceea AGA și stabiliți conducerea pe toate palierele ,ptr că altfel ne paste liga a 3 a!

Lasă un răspuns