Video I Vlad Iacob, anunț de ultim moment despre discuțiile cu Macron

Dinamo pregătește asaltul final. Ovidiu Burcă și compania revin pe teren cu Unirea Constanța, o adevărată necunoscută a ligii secunde.

Pentru ”câini”, ultimele trei partide din sezonul regular sunt esențiale. Roș-albii pot obține calificarea în playoff, care ar aduce un boom de încredere în cadrul clubului. Totuși, suporterii primesc o ultimă veste nu tocmai bună. Contrar anunțului lui Eduard Galan și așteptărilor, relația cu Macron nu a fost reglată.

Vlad Iacob a anunțat în cadrul emisiunii dedicate suporterilor dinamoviști ”Dinamo 7/9” de la playsport.ro, că blocajul cu sponsorul tehnic, Macron nu a fost încă depășit.

”Încă nu, nu s-a reușit deblocarea situației. Așteptăm suportul celor de la DDB”, a spus administratorul special a lui Dinamo.

Vlad Iacob se așteaptă la o victorie la scor în meciul cu Unirea Constanța, deoarece echipa noastră nu are un golaveraj pozitiv, iar acesta este unul din criteriile de departajare la finalul sezonului regular.

Oficialul clubului nostru, a mai vorbit și de importanța disputărilor partidelor de ”acasă” pe arena ”Arcul de Triumf”.

”Nu vreau să intru detalii în ce privește rețetă financiară, dar pot să spun că avem nevoie de cât mai mulți oameni. Sper să umplem Arena Arcul de Triumf. Fiecare meci va fi tratat că o finală, trebuie să câștigăm toate punctele în joc. Pot spune doar că un joc la Giurgiu cu siguranță nu ne-ar fi adus profit.

Pe Arcul de Triumf prioritate au Federațiile naționale. Noi nu știm televizările din acest momente și va trebui să intersectăm calendarele cu FRR sau FRF, să respectăm prioritățile legale. Ce pot să vă spun este că vom face toate demersurile să jucăm acolo cât mai multe partide.

S-au întărit câteva cluburi dintre contracandidatele noastre. Eu consider că ne vom lupta pentru playoff cu Csikszereda, Unirea Dej, Gloria Buzău, poate și Slobozia. Cei de la Iași și Galați trebuie să facă foarte mulți pasi greșiți pentru a se teme pentru playoff”, a mai comentat administratorul special al lui Dinamo, Vlad Iacob.

Anunțul lui Eduard Galan despre relația cu Macron

Eduard Galan a anunțat săptămâna trecută că negocierea cu Macron este pe ultima sută de metri și că fanii se vor bucura curând de materialele promoționale.

”Aș relua puțin Campania ”Om la Om” prin care s-au vândut 105 tricouri, ceea ce a însemnat un gol în stocul clubului. Știam că aprovizionarea cu tricourile Macron e defecitară, în sensul că nu mai au în stoc deloc și nu mai au nici măcar mărimi. Am vorbit cu ei, am cerut o situație, mi-au dat-o, avem nevoie între 250 și 310 de tricouri. Astfel încât să le avem și pe shop, că suporterii noștri să le poată cumpăra, cât și previzionate vânzările pe ”Om la om” până la sfârșitul sezonului. Astea trei meciuri de la reluare cât și sper cele zece din playoff.

Speram că, da, va continua în același ritm. Aseară am lansat apelul către toți membri noștri. Să deblocam situația, să strângem banii și săptămâna viitoare să avem tricourile în stoc. Sunt multe grupuri care au cumpărat tricouri în avans. Sunt în jur de 10 tricouri vândute în avans pentru primul meci. Cred că vom vinde 20 pentru primul meci, în avans.

Sunt grupuri care sunt extrem de active. Aș mulțumi DDB Mureș, DDB Belgia, DDB Iași, Patron, Bacău, Aradul, Prahova, București. Toate grupele sunt în efervescență și încearcă să duca la bun sfârșit și acțiunea asta”, a declarat Eduard Galan.

CITESTE SI:

APCH nu renunță! Ultima ofertă făcută lui Dorin Șerdean

Unirea Constanța, anunț important legat de meciul cu Dinamo

Avancronică I Dinamo București – GOG Svendborg

Publicitate

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile cerute sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s