Ioan Andone condamnă greșeala majoră făcută de Burcă la Dinamo: ”Nu e întâmplător”

Dinamo se află într-o situație cruntă din punct de vedere sportiv. ”Câinii” ocupă penultimul loc în Superliga și nu au mai câștigat de 13 jocuri. Astfel, dinamoviștii au acumulat doar 10 puncte, la 12 ”lungimi” distanță de echipa aflată în afara zonei retrogradării, Poli Iași (22 de puncte obționute după 19 etape). Ioan Andone (63 … Continuă să citești Ioan Andone condamnă greșeala majoră făcută de Burcă la Dinamo: ”Nu e întâmplător”

Funcție onorantă primită de Ionuț Lupescu la CS Dinamo. Vezi cum pledează „Kaizerul” pentru fuziunea cu FC Dinamo

Clubul Sportiv Dinamo a organizat joi seră, la hotelul Marriott din Capitală, Gala Sportului Dinamovist 2023. În cadrul evenimentului, Ionuț Lupescu (55 de ani) a fost numit ca noul președinte de onoare al CS Dinamo, funcție ce fusese ocupată anterior de legendarul canotor Ivan Patzaichin, până la decesul acestuia, în data 5 septembrie 2021. Fostul … Continuă să citești Funcție onorantă primită de Ionuț Lupescu la CS Dinamo. Vezi cum pledează „Kaizerul” pentru fuziunea cu FC Dinamo

Claudiu Niculescu își anunță revenirea la Dinamo

La presiunea publicului și al rezultatului, conducerea din Ștefan cel Mare, a luat o decizie fatală pentru Ovidiu Burcă. La sfârșitul lunii noiembrie, după 17 etape în care Dinamo câștigase doar două partide, a fost anunțată îndepărta lui Burcă din cadrul clubului. Astfel, Zeljko Kopic (46 de ani), a devenit antrenorul lui Dinamo după ”alungarea” … Continuă să citești Claudiu Niculescu își anunță revenirea la Dinamo

”Fălcosul” nu cedează și crede în revenirea ”câinilor”

Dinamo a capitulat, luni seară în fața Universtității Cluj, scor 1-0, și este tot mai departe de salvarea de la retrogradare. ”Câinii” aveau nevoie de o victorie pentru a ține pasul cu următoarea clasată, FCU Craiova. Din păcat, elevii lui Zeljko Kopic au ajuns la 11 puncte distanță de următoarea clasată, iar situația devine din … Continuă să citești ”Fălcosul” nu cedează și crede în revenirea ”câinilor”

Giani Kiriță, mesaj DIRECT transmis dinamoviștilor: ”Nu o să vină niciodată”

Dinamo nu se regăsește în acest sezon din Superliga și actualii conducători continuă să dezamăgească și nu reușește să învețe din greșelile făcute anterior de vechile conduceri ale clubului. Dinamo şi-a prelungit seria fără victorie la 13 etape (trei egaluri, zece eşecuri), ultimul meci cu U Cluj, Dinamo a cedat pe ”Arcul de Triumf”, scor … Continuă să citești Giani Kiriță, mesaj DIRECT transmis dinamoviștilor: ”Nu o să vină niciodată”

Andrei Nicolescu l-a sunat pe Ioan Andone! Vezi răspunsul ”Fălcosului”

Andrei Nicolescu, președintele lui Dinamo, a apelat la serviciile lui Ioan Andone înainte ca acționarii să aleagă noul antrenor al echipei. Fostul mare fotbalist și antrenor al lui Dinamo, Ioan Andone, a dezvăluit că a fost consultat de Andrei Nicolescu înainte ca acționarii să aleagă noul antrenor al echipei. Inițial, șefii clului și-au dorit un … Continuă să citești Andrei Nicolescu l-a sunat pe Ioan Andone! Vezi răspunsul ”Fălcosului”

Cornel Dinu, ironic la adresa lui Zeljko Kopic: ”Căzut din lună”

Dinamo a pierdut la limită pe propriul teren în fața Universității Cluj, scor 0-1, în etapa cu numărul 19 a Superligii. Meciul a început practic de la scorul de 1-0 în favoarea oaspeților. În minutul 4, Chipciu a avansat în flancul stâng al atacului ”șepcilor roșii”, a centrat în careu pentru Popa, iar atacantul ardelenilor … Continuă să citești Cornel Dinu, ironic la adresa lui Zeljko Kopic: ”Căzut din lună”

Mircea Lucescu, reacționează după meciul cu U Cluj: ”Dinamo ar fi meritat să câștige”. Dialog SPUMOS cu un suporter dinamovist

Dinamo Bucureşti a fost învinsă de U Cluj cu scorul de 1-0, pe Stadionul "Arcul de Triumf'" din Capitală, într-un meci din etapa a 19-a a Superligii de fotbal. Unicul gol al partidei a fost înscris de Dan Nistor (4), dintr-o minge aşezată de Daniel Popa, ambii foşti jucători la Dinamo. ”Câinii” au dominat jocul … Continuă să citești Mircea Lucescu, reacționează după meciul cu U Cluj: ”Dinamo ar fi meritat să câștige”. Dialog SPUMOS cu un suporter dinamovist

Costin Amzăr, lăudat după remiza cu Oțelul din Cupa României

Dinamo a terminat la egalitate meciul cu Oţelul Galaţi din Cupa României, scor 3-3. Dinamo a deschis scorul în minutul 22, prin Bena care l-a învins cu capul pe Dur-Bozoancă, dar avantajul ”câinilor” nu a durat prea mult, pentru că doar câteva minute mai târziu, Teles a restabilit egalitatea cu un șut de la marginea … Continuă să citești Costin Amzăr, lăudat după remiza cu Oțelul din Cupa României

Reacția lui ”Il Luce”, după ce Zelko Kopic a semnat cu Dinamo

Zeljko Kopic (46 de ani) a fost prezentat oficial în funcția de antrenor la Dinamo. Croatul îl înlocuiește pe Ovidiu Burcă și are misiunea de a salva echipa de la retrogradare. Zeljko Kopic a fost prezent la prima conferință de presă de la Dinamo alături de președintele Andrei Nicolescu. Fostul tehnician de la Dinamo Zagreb … Continuă să citești Reacția lui ”Il Luce”, după ce Zelko Kopic a semnat cu Dinamo