Conducerea lui Dinamo a intrat în cantonament

Dinamo este în cantonament în Slovenia. Reveniți în prima divizie, fotbaliștii lui Ovidiu Burcă se pregătesc pentru meciurile tari din ”A”. Astăzi, Dinamo evoluează în cel de-al doilea meci amical din cadrul cantonamentului de vară de la Zrece. La meci vor asista și doi dintre oficialii ”câinilor”, Andrei Nicolescu, acționar majoritar, și Gabriel Glăvan, director … Continuă să citești Conducerea lui Dinamo a intrat în cantonament

Adnan Golubovic, îl cere pe Miha Mevlja în ”haită”

Dinamo dispută al doilea amical al stagiului sloven. După 1-0 cu croații de la Slaven Belupo, elevii lui Ovidiu Burcă vor juca împotriva maghiarilor de la Zalaegerszeg (locul 9 în prima divizie). Formația ce și-a adjudecat ultima Cupă a Ungariei. Atât fotbaliștii, cât și staff-ul tehnic, trag tare în cantonamentul din Slovenia, pentru a fi … Continuă să citești Adnan Golubovic, îl cere pe Miha Mevlja în ”haită”

Dinamo, venituri mai mari în Superliga. Anunțul făcut de LPF

Liga Profesionistă de Fotbal, le-a adus cluburile din Superliga o veste extraordinară! Contractul pentru drepturile TV pentru prima ligă a fost prelungit până în 2027, iar echipele vor primi bani mai mulți. Secretarul general al Ligii Profesioniste de Fotbal, Justin Ștefan, a vorbit deschis despre noua întelegere. ”A existat o prelungire a contractului de drepturi … Continuă să citești Dinamo, venituri mai mari în Superliga. Anunțul făcut de LPF

Handbal I Dinamo transferă de la Barcelona: ”Abia aștept să joc”

După adjudecarea titlului cu numărul 19 într-o manieră debordantă, pauza bine meritată a venit în sânul echipei de handbal masculin din Ștefan cel Mare. Pauză însă nu au oficialii secției de handbal masculin a Clubului Sportiv Dinamo. Conducerea ”dulăilor” a anunțat venirea unui nou jucător în Ștefan cel Mare. Un nou jucător de la Barcelona … Continuă să citești Handbal I Dinamo transferă de la Barcelona: ”Abia aștept să joc”

Goncalo Gregorio: ”E o mare plăcere”

Atacantul Goncalo Gregorio s-a alăturat deja lotului lui Ovidiu Burcă în cantonamentul din Slovenia. Dinamo continuă să se întărească pentru sezonul 2023-2024, chiar dacă nu au siguranța că vor reuși să scape de interdicția la transferuri. Astfel, după ce s-au înțeles cu Adnan Golubovic (portar) și Hakim Abdullah (atacant), ”câinii” au ajuns la un acord … Continuă să citești Goncalo Gregorio: ”E o mare plăcere”

Pleacă Lamine Ghezali de la Dinamo? ”Am auzit de interes”

Lamine Ghezali (23 de ani) a fost unul dintre cei mai buni jucători ai lui Dinamo în sezonul în care "câinii" revin după doar un an în Liga 1. Atacantul francez format la Saint-Etienne a înscris 12 goluri și a oferit 5 pase decisive în sezonul recent încheiat din Liga 2, inclusiv trei reușite în … Continuă să citești Pleacă Lamine Ghezali de la Dinamo? ”Am auzit de interes”

Reacția lui Vlad Iacob, după aflarea startului de foc a lui Dinamo în noul sezon din Liga 1

Dinamo, a revenit în prima ligă după un singur sezon petrecut în divizia secundă, iar marţi, 27 iunie, Liga Profesionistă de Fotbal (LPF) a stabilit programul complet al Superligii de fotbal, ediţia 2023/2024. În debutul campionatului, ”câinii” vor începe tare și vor întâlni CSU Craiova în prima etapă, la jumătatea lunii iulie, urmat de duelul … Continuă să citești Reacția lui Vlad Iacob, după aflarea startului de foc a lui Dinamo în noul sezon din Liga 1

Vlad Iacob, detalii despre transferurile celor trei nou veniți la Dinamo

După ce a obținut promovarea în SuperLigă, Dinamo se pregătește intens pentru următorul sezon. Chiar dacă nu a scăpat încă de interdicția la transferuri, Dinamo a convins mai mulți jucători să semneze imediat după ce situația se va rezolva. Hakim Abdallah (atacant), Adnan Golubovic (portar) și Gongalo Gregorio (atacant), s-au alăturat lotului pregătit de Ovidiu … Continuă să citești Vlad Iacob, detalii despre transferurile celor trei nou veniți la Dinamo

Video I Dinamo își blindează atacul. ”Câinii” au realizat al treilea transfer al verii

Dinamo s-a înțeles cu un nou jucător. Echipa noastră a adus un atacant lusitan în cantonamentul din Slovenia. Este vorba despre Goncalo Gregorio, în vârstă de 28 de ani. Chiar dacă clubul nostru se confruntă în continuare cu o interdicție pe piața transferurilor, ”câinii” sunt foarte activi în această perioadă de mercato. Până în momentul … Continuă să citești Video I Dinamo își blindează atacul. ”Câinii” au realizat al treilea transfer al verii

Gorka Larrucea, mesaj din Slovenia pentru suporterii dinamoviști

Dinamo a revenit în Liga 1, după un singur sezon petrecut în eşalonul inferior, iar bascul Gorka Larrucea, 29 de ani, are planuri mari cu Dinamo în 2023. Mijlocaș central, se numără printre jucătorii străini veniți în vara trecută au avut un rol important în îndeplinirea obiectivului, promovarea lui Dinamo. Însă Gorka Larrucea a fost … Continuă să citești Gorka Larrucea, mesaj din Slovenia pentru suporterii dinamoviști