Dinamo poate să nu se mai prezinte la returul cu FC Argeș :)) ”6-1 e un scor foarte mare”

De povestit nepoților! Așa a fost manșa tur a barajului de promovare/menținere în SuperLigă dintre Dinamo și Campionii FC Argeș. Atât pentru fanii dinamoviști, cât și pentru cei ai piteștenilor. Pe o Arena Națională pe jumătate plină, cu circa 24.500 de spectatori prezenți în tribune, Dinamo, din postura de divizionară secundă, a umilit prim-divizionara Campionii … Continuă să citești Dinamo poate să nu se mai prezinte la returul cu FC Argeș :)) ”6-1 e un scor foarte mare”

Dinamoviștii, primă impresionantă pentru promovare

Duelul dintre Dinamo și FC Argeș se dispută în această seară, de la ora 20:00, în prima manșă din barajul de menținere/promovare în SuperLigă. După primul sezon din istoria clubului petrecut în Liga 2, ”câinii” au șansa de a reveni pe prima scenă a fotbalului românesc, însă nu vor avea o misiune ușoară în fața … Continuă să citești Dinamoviștii, primă impresionantă pentru promovare

Avancronică I Dinamo București – FC Argeș

Astăzi, 29 mai, Dinamo va întâlni FC Argeș în barajul pentru promovare/menținere în Liga 1. partidă programată să se dispute pe Arena Națională, de la ora 20:00 și formațiile vor beneficia de sistemul VAR. Dinamo a ajuns aici după ce s-a clasat pe poziția a patra în play-off-ul Ligii a doua, în timp ce piteștenii … Continuă să citești Avancronică I Dinamo București – FC Argeș

Ovidiu Burcă are postul garantat: ”Clauza a fost activată”

Luni, de la ora 20:00, Dinamo joacă prima manșă a barajului pentru promovarea în Superligă, împotriva lui FC Argeș. Dinamo își joacă viitorul în dubla manșă de la baraj contra unei echipe frecvent ”mângâiate” de noroc în ultimii ani. FC Argeș a promovat în ultima secundă în 2020, a prins play-off-ul în 2022 după ce … Continuă să citești Ovidiu Burcă are postul garantat: ”Clauza a fost activată”

CCA a anunțat arbitrul de la Dinamo București – FC Argeș

Dinamo se pregătește de meciul cu Argeș, prima manșă a barajului de promovare. Interesul este unul extrem de ridicat pentru acest meci, care poate aduce cu un pas mai aproape echipa noastră de prima ligă. Comisia Centrală a Arbitrilor (CCA) a anunțat brigada care va oficia partida dintre inamo București - FC Argeș din data … Continuă să citești CCA a anunțat arbitrul de la Dinamo București – FC Argeș

Meci suspectat de ”blat” la barajul de promovare în Liga 2

Au început să se dispute meciurile de baraj pentru promovare/menținere în Liga 2, iar astăzi și mâine în Liga 1. Revenind la barajul de promovare în Liga 2, meciul dintre CS Blejoi și Viitorul Dăești, este suspectat de trucare. La această partidă fanii gazdelor au huiduit după ce au văzut evoluția favoriților. Blejoi a câștigat … Continuă să citești Meci suspectat de ”blat” la barajul de promovare în Liga 2

”Câinii” iau cu asalt Arena Națională pentru barajul cu FC Argeș! Ultimele informații

Dinamo se pregătește de meciul cu Argeș, prima manșă a barajului de promovare/menținere în Liga 1. Meciul se joacă luni, de la ora 20:00. Meciul tur Dinamo - FC Argeș din barajul de promovare/menținere în Liga 1 se joacă luni, de la ora 20:00, iar suporterii ”câinilor” iau cu asalt Arena Națională. Din ultimele informații, … Continuă să citești ”Câinii” iau cu asalt Arena Națională pentru barajul cu FC Argeș! Ultimele informații

Argeșenii puși în gardă de oficialii clubului: ”Va fi dificil!” Ce prime sunt promise

Dinamo va întâlni FC Argeș în barajul pentru promovare/menținere în Liga 1, iar fanii au cumpărat deja mii de bilete. Înaintea partidei de pe Arena Națională, antrenorul celor de la FC Argeș, Bogdan Argeș Vintilă (51 de ani) a spus că Dinamo nu trebuie tratată cu superioritate și prevede o dublă manșă decisă de micile … Continuă să citești Argeșenii puși în gardă de oficialii clubului: ”Va fi dificil!” Ce prime sunt promise

Ovidiu Burcă, mesaj pentru dinamoviști înaintea barajului cu FC Argeș

Turul barajului dintre Dinamo și FC Argeș, programată luni, de la ora 20:00, pe Arena Națională, stârnește un foarte interes atât în presă cât și în rândul suporterilor. Antrenorul lui Dinamo, Ovidiu Burcă, a susținut o conferință de presă înaintea duelului cu FC Argeș de luni seară, din turul barajului de promovare în care a … Continuă să citești Ovidiu Burcă, mesaj pentru dinamoviști înaintea barajului cu FC Argeș

Cum vede Vlad Iacob meciurile cruciale cu FC Argeș

Dinamo se află în fața celor mai importante două meciuri din acest sezon, barajul pentru menținerea-promovarea în Liga 1 României, în care va întâlni FC Argeș. Primul duel, din tur, va avea loc luni, de la ora 20:00, pe cel mai mare stadion al țării. "Câinii" se declară încrezători, prin vocea lui Vlad Iacob, administratorul … Continuă să citești Cum vede Vlad Iacob meciurile cruciale cu FC Argeș