Cum vede Ovidiu Burcă barajul cu FC Argeș

Ovidiu Burcă (43 de ani) a prefațat meciul pe care Dinamo îl va juca împotriva celor de la FC Argeș, luni, de la ora 20:00, pe Arena Națională. Tehnicianul din Ștefan cel Mare a atins mai multe subiecte "sensibile" înainte de barajul cu piteștenii. "Suntem în fața unui moment pentru care am luptat foarte mult. … Continuă să citești Cum vede Ovidiu Burcă barajul cu FC Argeș

Antrenorul lui FC Argeș pe făraș + Câte bilete mai sunt disponibile

Dinamo se pregătește de meciul cu Argeș, prima manșă a barajului de promovare. Interesul este unul extrem de ridicat pentru acest meci, care poate aduce cu un pas mai aproape echipa noastră de prima ligă. Bogdan Argeș Vintilă (51 de ani), antrenorul celor de la FC Argeș, potrivit celor de la prosport.ro, va fi înlocuit … Continuă să citești Antrenorul lui FC Argeș pe făraș + Câte bilete mai sunt disponibile

Oficial I Un nou transfer la ”dulăi”

Campioana Dinamo București a oficializat transferul extremei dreapta de la Minaur Baia Mare, tânărul internațional. Tudor Bogdan Buguleț este unul dintre pariurile noastre de viitor. Și nu doar pentru Dinamo, ci și pentru echipa națională. Acesta a debutat la echipa națională de handbal masculin în 2021. Născut la Vaslui pe 2 martie 2001, Buguleț s-a … Continuă să citești Oficial I Un nou transfer la ”dulăi”

Ovidiu Burcă, a comentat revenirea lui Grigore și Crețu în Ștefan cel Mare

Dinamo va rezolva la începutul verii interdicția privind transferurile, indiferent de deznodământul de la baraj, iar printre cei cu care ”haita” se va întări se numără fundașul central Ricardo Grigore (ex-FCU Craiova și ex-Petrolul) și mijlocașul lateral Geani Crețu (FC Argeș). Cei doi au fost împrumutați până la vară, până la finele lunii iunie. Dinamo … Continuă să citești Ovidiu Burcă, a comentat revenirea lui Grigore și Crețu în Ștefan cel Mare

Surpriză pregătită la meciul Dinamo București – FC Argeș

Dinamo București, își dorește revenirea în Liga 1, după un an petrecut în eșalonul secund. Partida tur de la barajul pentru menținere / promovare în Liga 1, Dinamo – FC Argeș este programată să se dispute, luni, de la ora 20:00, pe stadionul ”Arena Națională”. Duelul pentru promovare va beneficia de arbitraj video, așa cum … Continuă să citești Surpriză pregătită la meciul Dinamo București – FC Argeș

Ce spune Ovidiu Burcă înaintea barajului de foc cu FC Argeș

Dinamo București o va întâlnii pe Arena Națională, pe FC Argeș, în prima manșa a barajului de prmovare/menținere în Liga 1. Partida este programată să se dispute, luni, 29 mai, de la ora 20:00. Meci important pentru suflarea dinamovistă, iar antrenorul echipei, Ovidiu Burcă, spune că are mare încredere în echipă și că va avea … Continuă să citești Ce spune Ovidiu Burcă înaintea barajului de foc cu FC Argeș

Vlad Iacob a detaliat situația lui Dinamo, înaintea dublei de FOC cu FC Argeș

Dinamo va trebui să treacă de FC Argeș în barajul pentru promovare/menținere pentru a reveni în Liga 1. Luni, 22 mai, au fost informați în urma tragerii la sorți, că Dinamo se va duela cu FC Argeș, luni, 29 mai, de la ora 20:00, pe Arena Națională. Meciul retur se va disputa pe 3 iunie, … Continuă să citești Vlad Iacob a detaliat situația lui Dinamo, înaintea dublei de FOC cu FC Argeș

Andrei Mărgăritescu, mesaj pentru dinamoviști

Dinamo București o va întâlnii pe Arena Națională, pe FC Argeș, în prima manșa a barajului de prmovare/menținere în Liga 1. Partida este programată să se dispute, luni, 29 mai, de la ora 20:00. Astfel, că meciul cu FC Argeș a stârnit un real interes din partea oamenilor de fotbal, o dublă manșă care poate … Continuă să citești Andrei Mărgăritescu, mesaj pentru dinamoviști

Vlad Iacob a vorbit de problemele lui Dinamo: ”Vom face eforturi”

Dinamo va trebui să treacă de FC Argeș în barajul pentru promovare/retrogradare pentru a reveni în Liga 1. ”Câinii” nu au reușit să promoveze direct și trebuie să dispute două meciuri cu FC Argeș. Luni, 22 mai, Casa Fotbalului a găzduit tragerea la sorți pentru barajele de promovare, iar Dinamo va fi gazdă în manșa … Continuă să citești Vlad Iacob a vorbit de problemele lui Dinamo: ”Vom face eforturi”

Răzvan Burleanu îl ironizează pe Becali: ”Poate fi unul dintre CURsanții….”

FCSB a ajuns la 8 ani fără titlu de campioană în România! Acest lucru este dezamăgitor pentru Gheorghe Becali, care a investit sume importante de-a lungul timpului. Oamenii din fotbalul românesc pun eșecul FCSB-ului pe seama implicării lui Gigi Becali în viața echipei și inclusiv patronul roș-albaștrilor a recunoscut că a greșit schimbările din partida … Continuă să citești Răzvan Burleanu îl ironizează pe Becali: ”Poate fi unul dintre CURsanții….”