Avancronică I Politehnica Iași – Dinamo București

Dinamo joacă la Iași în ultima etapă a play-off-ului Ligii a 2-a, astăzi, de la ora 13:00, pe stadionul ”Emil Alexandrescu” din Copou. La finalul partidei va fi stabilite a doua echipă promovată direct și formațiile care merg la baraj. Dinamo București și Oțelul Galați sunt în luptă directă pentru ultimul loc care duce direct … Continuă să citești Avancronică I Politehnica Iași – Dinamo București

Cornel Șfaițer, înainte de Poli Iași – Dinamo: ”Toată suflarea fotbalistică se va uita la Galați și la Iași”

Politehnica Iași – Dinamo și Oțelul Galați – Unirea Dej sunt partidele care stabilesc a doua promovată în SuperLigă în etapa a 10-a, ultima, din play-off-ul Ligii 2. Așasar finala pentru al doilea loc promovabil se va juca de la distanță între Dinamo București și Oțelul Galați, care au câte 46 de puncte și, momentan, … Continuă să citești Cornel Șfaițer, înainte de Poli Iași – Dinamo: ”Toată suflarea fotbalistică se va uita la Galați și la Iași”

Calculele lui Ovidiu Burcă, înaintea ultimului meci din play-off. Vezi cine va absenta din Copou

Ultima etapă din play-off-ul Ligii 2 va stabili cea de-a doua echipă care promovează direct în Liga 1. Oțelul Galați și Dinamo București se află la egalitate de puncte, iar departajarea se va face în funcție de numărul de puncte din sezonul regulat dacă situația va rămâne așa și după ultima etapă, echipa lui Dorinel … Continuă să citești Calculele lui Ovidiu Burcă, înaintea ultimului meci din play-off. Vezi cine va absenta din Copou

Un posibil investitor își anunță interesul pentru Dinamo: ”Mă interesează în continuare”

Dinamo caută promovarea în Liga 1, iar acest lucru depinde și de situația financiară a clubului nostru. Astfel, în mai multe rânduri, compania Red&White 2022 Management, care este acționar majoritar în Ștefan cel Mare, a anunțat că Dinamo s-a transformat din societate cu răspundere limitată (SRL) în societate pe acțiuni (SA) și va funcționa ca … Continuă să citești Un posibil investitor își anunță interesul pentru Dinamo: ”Mă interesează în continuare”

”Ne-a acuzat că suntem blatişti, că vindem meciul”

Dinamo se află în prezent în Liga 2 şi luptă să revenirea imediată în liga 1, dar au fost şi vremuri mult mai bune pentru echipa noastră. Nu cu mult timp în urmă, Dinamo era în elita fotbalului românesc şi se lupta pentru cele mai importante trofee interne, campionat, respectiv Cupa. Un nume care se … Continuă să citești ”Ne-a acuzat că suntem blatişti, că vindem meciul”

Ionel Dănciulescu, convins că Dinamo merită să promoveze

Dinamo speră să obțină promovarea directă în deplasarea cu Poli Iași, pe arena pe care s-a încoronat campioană în 2007. O victorie i-ar putea aduce echipei noastre promovarea directă, dar nu ar fi suficient. ”Câinii” au nevoie de un rezultat pozitiv al Unirii Dej în deplasarea de la Oțelul Galați. În caz că Dinamo și … Continuă să citești Ionel Dănciulescu, convins că Dinamo merită să promoveze

Video I Ionuț Lupescu, mesaj ferm înainte de meciul cu Poli Iași: ”Au ajuns pe munca lor aici”

Sezonul de Liga 2 se apropie de final. Duminică se va disputa ultima etapă din play-off, la finalul căreia vor fi stabilite a doua echipă promovată direct și formațiile care merg la baraj. Dinamo se va deplasa la Iași, duminică, pentru partida cu Poli, care este programată să începând la ora 13:00. În timp ce … Continuă să citești Video I Ionuț Lupescu, mesaj ferm înainte de meciul cu Poli Iași: ”Au ajuns pe munca lor aici”

Birlică și Fabbrini nu renunță la procesul cu Dinamo

Dinamoviștii, de la conducătorii clubului și până la suporteri așteaptă, cu emoții, ziua de 25 Mai. Judecătorul sindic a amânat pentru această dată pronunțarea în cazul solicitării administratorului judiciar al SC Dinamo 1948 SA pentru aprobărea ”Planului de reorganizare modificat cu prelungirea perioadei de implementare”. Un creditor de la salariați și doi de la chirografari … Continuă să citești Birlică și Fabbrini nu renunță la procesul cu Dinamo

Veste excelentă pentru Dinamo, înainte de meciul cu Poli Iași: ”Răspunsul a fost pozitiv” + O altă veste mai puțin bună

Dinamo a primit o veste uriașă chiar înainte de meciul cu Poli Iași, ultimul din play-off, care îi poate aduce promovarea directă în Superligă. În ultimele luni s-a discutat foarte mult despre lupta lui Dinamo pentru obținerea licenței. FRF a anunţat astăzi cluburile care au primit licenţa de SuperLiga. Dinamo a primit licența și poate … Continuă să citești Veste excelentă pentru Dinamo, înainte de meciul cu Poli Iași: ”Răspunsul a fost pozitiv” + O altă veste mai puțin bună

Ionuț Lupescu, mesaj transmis la aniversarea clubului: ”Pentru mine, Dinamo a însemnat copilăria mea”. Ce spune despre reconstrucția stadionului Dinamo

Clubul Sportiv Dinamo a sărbătorit, marţi seara, 75 de ani de la înfiinţare în cadrul unei gale organizate la Ateneul Român din Capitală. Printre personalitățile prezente la eveniment, a fost și Ionuț Lupescu (54 de ani). Fostul internațional Ionuț Lupescu a declarat, marț seara, că este esențial pentru clubul Dinamo ca Ministerul de Interne, alături … Continuă să citești Ionuț Lupescu, mesaj transmis la aniversarea clubului: ”Pentru mine, Dinamo a însemnat copilăria mea”. Ce spune despre reconstrucția stadionului Dinamo