Video I Scandal de rasism între Steliano Filip și Sidibe

S-a lăsat cu scandal la finalul partidei Dinamo – FC U Craiova 1948 1-2. Sekou Sidibe ar fi avut un atac rasist la adresa lui Steliano Filip. Fundașul dinamovist a venit imediat cu replica.

Imediat după golul marcat în prelungiri de Andrea Compagno, jucătorii de la Dinamo și FC U Craiova 1948 s-au încăierat. Motivul ar fi un scandal cu tentă rasistă între Sekou Sidibe și Steliano Filip.

Sidibe și Filip s-au contrat pe toată durata meciului, dar lucrurile au degenerat după fluierul final. La un moment, jucătorul Craiovei i-ar fi adresat un atac cu tentă rasită lui Steliano Filip, potrivit digisport.ro.

Fundașul dinamovist a răspuns imediat. ”Ce tot nu-ți convine și comentezi? Te crezi Messi?”, ar fi spus Filip, conform sursei citate. În conflict s-au amestecat mai mulți jucători de la ambele echipe, iar situația a fost aplanată cu greu.

Steliano Filip a fost integralist la Dinamo, în timp ce Sekou Sidibe a intrat la FC U Criova 1948 la pauză.

În urma acestui rezultat, Dinamo rămâne pe locul 8, de baraj, cu 13 puncte, în timp ce FCU Craiova se clasează pe locul 5, cu 25 de puncte.

Cum arată programul lui Dinamo în play-out

Etapa 5: CS Mioveni – DINAMO (Vineri, 15 aprilie, ora 20:30)
Etapa 6: Gaz Metan Mediaș – DINAMO (Vineri, 22 aprilie, ora 20:00)
Etapa 7: DINAMO – Academica Clinceni
Etapa 8: FC Botoșani – DINAMO
Etapa 9: DINAMO – UTA Arad

Locurile 9 și 10 din play-out retrogradează direct, în timp ce ocupantele locurilor 7/8 joacă baraj cu locurile 3/4 din Liga 2.

Dusan Uhrin, criticat după eşecul dramatic cu FCU Craiova: ”A alcătuit primul „11” ciudat”

Video I Christian Irobiso, critică arbitrajul lui Marian Barbu

Cum explică Mihai Eșanu înfrângerea dramatică și ce promisiune le-a făcut-o fanilor

2 gânduri despre &8222;Video I Scandal de rasism între Steliano Filip și Sidibe&8221;