Video I „Tricolorii” pierd încă un meci la Campionatul European din Slovacia

Reprezentativa României a pierdut meciul cu Franța de pe MOL Arena, din Slovacia, cu 1-2.

Naționala a arătat curajos în repriza secundă, unde a izbutit să marcheze o dată în poarta lui Lo-Tutala și a avut un gol anulat de ofsaid. În prima repriză, România a arătat dezastruos, cu Franța care a avut o posesie zdrobitoare și multe ocazii de gol.

Următoarea partidă pe care o va juca naționala U19 a României este împotriva Slovaciei, pe 24 iunie. Momentan, România se situează pe poziția a treia cu 0 puncte, având un golaveraj mai bun decât Slovacia, care nici ea nu a obținut vreun punct (2:4 la 0:6). Pe prima poziție a grupei A se află Franța, cu șase puncte, urmată de Italia, tot cu șase puncte.

ROMÂNIA U19 – Franța U19 1-2

Au marcat: Coubiș (82) / Tchaouna (12), Adeline (20)

Franța U19: 1. Lo-Tutala – 2. Zoukrou, 4. Doukoure, 5. Toure (Cpt.), 18. Semedo-Varela – 17. Ba (20. Camara, 86), 6. Adeline (14. Diouf, 68), 15. Da Silva (19. Pereira, 86) – 7. Virginius ( 9. Ben Seghir, 75), 13. Bonny (11. Cisse, 68), 10. Tchaouna

Selecționer: Landry Chauvin

Rezerve: 16. Lienard, 3. Hadjam, 8. Bondo, 9. Ben Seghir, 11. Cisse, 12. Arconte, 14. Diouf, 19. Pereira, 20. Camara

ROMÂNIA U19: 1. Popa (Cpt.) – 14. Coubiș, 4. Gergely, 3. Dănuleasă, 2. Pantea (5. Pîrvulescu, 53) – 8. Pandele, 6. Sîrbu (19. Ciuciulete, 25) – 21. Andrei (11. Bodișteanu, 73), 20. Popescu (7. Radaslavescu, 53), 10. Ilie – 15. Andronache (9. Chirițoiu, 53)

Selecționer: Adrian Văsîi

Rezerve: 12. Borbei, 5. Pîrvulescu, 7. Radaslavescu, 9. Chirițoiu, 11. Bodișteanu, 16. Radu, 17. Tănasă, 18. Sali, 19. Ciuciulete

România urmează să dispute ultimul meci din grup, în compania naționalei Slovaciei, în dta de 24 iunie, ora 18:30, pe stadionul ”Antona Malatinskeho” -Trnava.