Video I ”Dinamo e pe drumul cel bun”

Dinamo București a revenit în prima ligă, după doar un an petrecut în eșalonul secund. Imediat după retrogradare echipei, mulți au părăsit clubul și singurii care au rămas să țină echipa în viață, au fost suporterii și o mână de dinamoviști care nu au plecat din cadrul clubului. Începutul sezonului a fost unul extrem de … Continuă să citești Video I ”Dinamo e pe drumul cel bun”

Elisabeta Lipă, la revenirea canotorilor tricolori, care au făcut performanțe istorice la CM de la Belgrad

România a încheiat Mondialele de la Belgrad cu cinci medalii, două de aur, una de argint şi două de bronz, reuşind totodată să califice unsprezece echipaje la Jocurile Olimpice de la Paris. Preşedintele Agenţiei Naţionale pentru Sport (ANS), Elisabeta Lipă, care a fost alături de sportivi şi la Belgrad, a declarat, la revenirea în ţară … Continuă să citești Elisabeta Lipă, la revenirea canotorilor tricolori, care au făcut performanțe istorice la CM de la Belgrad

Care este rețeta perfectă pentru Dinamo de a avea din nou succes: ”Asta a fost forța acestui club”

Chiar dacă Dinamo București a întrerupt seria de invincibilitate, în partida cu Rapid, ”câinilor” li se recomandă REȚETA PERFECȚIUNII! Ionuț Lupescu, fostul MARE jucător din Ștefan cel Mare, este de părere că Dinamo ar trebui să pună mai mare accent pe creșterea de copii din propria academie, iar în acest sens a purtat deja o … Continuă să citești Care este rețeta perfectă pentru Dinamo de a avea din nou succes: ”Asta a fost forța acestui club”

Ioan Andone și Dănuț Lupu au izbucnit, după scandalul în care a fost implicat Costel Orac

Costel Orac a fost acuzat că l-a lovit pe antrenorul secund al celor de la CSA Steaua, Vlăduț Lakatos. Totul, în urma unul scandal general declanșat de bătaia dintre jucătorii Robert Radu (CSA Steaua) și Robert Jurobiță (Chiajna). Partida din Liga de Tineret, dintre Concordia Chiajna U21 și CSA Steaua U21 s-a încheiat cu o … Continuă să citești Ioan Andone și Dănuț Lupu au izbucnit, după scandalul în care a fost implicat Costel Orac

Mircea Rednic a fost externat! Prima declarație a ”Puriului”

Mircea Rednic a fost operat pe cord după ce a suferit un infarct. Din fericire, starea "Puriului" s-a îmbunătăţit şi el a fost externat. Mircea Rednic, a fost externat din Spitalul Judeţean Arad, la două zile după ce a fost internat în urma infarctului suferit pe 28 august la meciul de campionat cu FCSB. Fostul … Continuă să citești Mircea Rednic a fost externat! Prima declarație a ”Puriului”

Mesajul lui Dinamo, după ce Mircea Rednic a suferit un infarct

Dinamo a reacționat după vestea-șoc a zilei. Mircea Rednic (61 de ani), a suferit un infarct și a fost operat de urgență în această dimineață. Printr-o postare în social media, Dinamo îi transmite fostului jucător și antrenor un mesaj de susținere. ”Clubul Dinamo București dorește să transmită multă sănătate și însănătoșire grabnică legendei dinamoviste Mircea … Continuă să citești Mesajul lui Dinamo, după ce Mircea Rednic a suferit un infarct

NEWS ALERT I Mircea Rednic, operat de urgență! ”Mulțumim lui Dumnezeu!”

Mircea Rednic (61 de ani), antrenorul celor de la UTA Arad, a ajuns la spital, după ce formația sa a învins-o pe FCSB, scor 2-1, în etapa a 7-a a SuperLigii. Fostul jucător și antrenor în Ștefan cel Mare, a suferit un infarct și a fost supus unei intervenții chirurgicale. Acesta a avut probleme și … Continuă să citești NEWS ALERT I Mircea Rednic, operat de urgență! ”Mulțumim lui Dumnezeu!”

Costin Amzăr la națională: ”Din punct de vedere defensiv, jucătorul impune”

Dinamo a pus capăt ghinionului, după ce a reușit prima victorie în acest sezon, cu un gol marcat în minutul 90+5 al meciului cu FC Botoșani (scor final 1-0). La finalul partidei de luni seară, Cornel Dinu îl recomandă pe Costin Amzăr la echipa națională a României. ”Procurorul” a vorbit în termeni laudativi despre Costin … Continuă să citești Costin Amzăr la națională: ”Din punct de vedere defensiv, jucătorul impune”

Florentine Petre a făcut analiza lui Dinamo după cele cinci etape scurse din Superliga

Dinamo a obținut primul succes din sezonul 2023-2024 al Superligii, 1-0, cu FC Botoșani, acasă, pe Arcul de Triumf. Florentin Petre (47 de ani) este de părere că Dinamo va mai câștiga meciuri în Superliga doar prin disciplină și organizare. ”Piticul” este convins că ”haita” va rezista în prima ligă doar dacă va aduce trei, … Continuă să citești Florentine Petre a făcut analiza lui Dinamo după cele cinci etape scurse din Superliga

Concluziile lui Mircea Lucescu, după Dinamo – Botoșani 1-0

Dinamo s-a impus în ultimul meci al etapei a cincea din Superligă, scor 1-0, contra lui FC Botoşani. Mircea Lucescu (77 de ani) s-a a fost prezent pe stadionul ”Arcul de Triumf” la meciul dintre Dinamo și FC Botoșani, iar antrenorul a rămas plăcut impresionat de atmosfera pe care a găsit-o pe arenele din România. … Continuă să citești Concluziile lui Mircea Lucescu, după Dinamo – Botoșani 1-0