Gheorghe Mulţescu, noi probleme de sănatate. Boala cruntă de care suferă fostului antrenor a lui Dinamo

Gigi Mulțescu, fost jucător și antrenor al lui Dinamo, s-a retras discret din lumea fotbalului. Legendarul jucător din Ștefan cel Mare, este liber de contract de mai bine de un an, însă în spatele absenţei sale din circuit stă un diagnostic crunt. Ei bine, potrivit orangesport.ro, antrenorul în vârstă de 71 de ani suferă de … Continuă să citești Gheorghe Mulţescu, noi probleme de sănatate. Boala cruntă de care suferă fostului antrenor a lui Dinamo

Mircea Rednic și-a decis viitorul: ”Astăzi am semnat”

După un 0-0 în tur cu Gloria Buzău, UTA a rezolvat problema menținerii în Superligă în returul de pe ”Francisc Neuman”, câștigat cu un categoric 5-1. Se pare că șefii UTA-ei i-au oferit un nou contract fostului antrenor dinamovist, Mircea Rednic (61 de ani), valabil până în 2025. Oficialii grupării i-au stabilit și un obiectiv … Continuă să citești Mircea Rednic și-a decis viitorul: ”Astăzi am semnat”

Cornel Dinu, cuvinte de laudă la adresa lui Burcă

Dinamo a câştigat barajul cu FC Argeş de menţinere/promovare în Liga 1, astfel că a revenit în primul eşalon, după un sezon petrecut în liga secundă. Asta datorită unui antrenor care a dovedit să stea pe banca tehnică din Ștefan cel Mare. Ovidiu Burcă a fost primit cu neîncredere în momentul în care a preluat … Continuă să citești Cornel Dinu, cuvinte de laudă la adresa lui Burcă

De câte transferuri are nevoie Dinamo pentru Liga 1

Dinamo a câștigat cu 8-5 la general contra celor de la FC Argeș în barajul de menținere/promovare în SuperLigă. După un an petrecut în eșalonul secund, Dinamo a revenit în SuperLigă. La finalul partidei cu FC Argeș, care s-a disputat la Mioveni, a început fiesta pe gazon. Ovidiu Burcă este considerat artizanul promovării lui Dinamo … Continuă să citești De câte transferuri are nevoie Dinamo pentru Liga 1

Ionuț Lupescu, mesaj pentru ”câini” înainte de barajul cu FC Argeș

Dinamo e aproape de revenirea în SuperLiga. Ultimul meci din barajul de promovare/menținere în primul eșalon, se joacă în această seară, la Mioveni, pe stadionul ”Orășenesc”, de la ora 21:00. Ionuț Lupescu e convins că Dinamo va reuși să promoveze în SuperLiga după victoria cu 6-1 împotriva lui FC Argeș și i-a mobilizat pe jucătorii … Continuă să citești Ionuț Lupescu, mesaj pentru ”câini” înainte de barajul cu FC Argeș

Ioan Andone, avertisment pentru Dinamo

Dinamo a trecut la scor de FC Argeș (6-1) în manșa tur din barajul de menținere/promovare în SuperLigă, iar "Câinii" mai au un singur "hop" de trecut pentru a reveni în primul eșalon, după un an de pauză. Fost antrenor și jucător a lui Dinamo, Ioan Andone a comentat situația fostei sale echipe. Chiar dacă … Continuă să citești Ioan Andone, avertisment pentru Dinamo

Familia Dinamo se unește pentru meciul FC Argeș – Dinamo: ”Dinamo suntem toți!”

Dinamo a făcut show în prima manșă a barajului de promovare/retrogradare cu FC Argeș. Elevii lui Ovidiu Burcă sunt ca și promovați în prima divizie, după 6-1 pe Arena Națională. Meciul retur se va disputa sâmbătă, 3 iunie, pe stadionul ”Orășenesc” din Mioveni, cu începere de la ora 21:00. Bucuria revenirii ”câinilor” în Liga 1, … Continuă să citești Familia Dinamo se unește pentru meciul FC Argeș – Dinamo: ”Dinamo suntem toți!”

Marius Niculae, reacționează după victoria lui Dinamo din primul meci de baraj

Dinamo s-a distrat în manşa tur a barajului cu FC Argeş şi e deja cu un picior în Superligă. Unul dintre foști jucători ai lui Dinamo, Marius Niculae crede că echipa antrenată de Ovidiu Burcă, este ca şi promovată în SuperLigă, după ce a învins-o pe FC Argeş cu 6-1, în prima manşă a barajului. … Continuă să citești Marius Niculae, reacționează după victoria lui Dinamo din primul meci de baraj

Cornel Dinu, laude pentru Ovidiu Burcă: ”Diferență clară în mentalitatea de a construi o echipă”

Dinamo a umilit-o pe FC Argeș în prima manșă a barajului de menținere/promovare în SuperLigă. Echipa antrenată de Ovidiu Burcă s-a impus cu 6-1 și este greu de crezut că va rata promovarea în primul eșalon. Dinamo a avut o prestație stelară pe Arena Națională în fața piteștenilor. Cornel Dinu a comentat, victoria răsunătoare a … Continuă să citești Cornel Dinu, laude pentru Ovidiu Burcă: ”Diferență clară în mentalitatea de a construi o echipă”

Declarația lui Dănciulescu care l-a iritat pe Leo Grozavu: ”Mi-a zgândărit orgoliul”

Dinamo a ratat promovarea directă în Superligă în ultima etapă a play-off-ului Ligii 2, după ce a fost învinsă cu 4-1 de Poli Iaşi. Oţelul Galaţi s-a impus la Unirea Dej, aşa că alb-roşii nu ar fi reuşit clasarea pe locul trei, nici dacă îi învingeau pe moldoveni. Dinamo a fost la un pas de … Continuă să citești Declarația lui Dănciulescu care l-a iritat pe Leo Grozavu: ”Mi-a zgândărit orgoliul”