Ionel Dănciulescu, convins că Dinamo merită să promoveze

Dinamo speră să obțină promovarea directă în deplasarea cu Poli Iași, pe arena pe care s-a încoronat campioană în 2007. O victorie i-ar putea aduce echipei noastre promovarea directă, dar nu ar fi suficient. ”Câinii” au nevoie de un rezultat pozitiv al Unirii Dej în deplasarea de la Oțelul Galați. În caz că Dinamo și … Continuă să citești Ionel Dănciulescu, convins că Dinamo merită să promoveze

Video I Ionuț Lupescu, mesaj ferm înainte de meciul cu Poli Iași: ”Au ajuns pe munca lor aici”

Sezonul de Liga 2 se apropie de final. Duminică se va disputa ultima etapă din play-off, la finalul căreia vor fi stabilite a doua echipă promovată direct și formațiile care merg la baraj. Dinamo se va deplasa la Iași, duminică, pentru partida cu Poli, care este programată să începând la ora 13:00. În timp ce … Continuă să citești Video I Ionuț Lupescu, mesaj ferm înainte de meciul cu Poli Iași: ”Au ajuns pe munca lor aici”

Ionuț Lupescu, mesaj transmis la aniversarea clubului: ”Pentru mine, Dinamo a însemnat copilăria mea”. Ce spune despre reconstrucția stadionului Dinamo

Clubul Sportiv Dinamo a sărbătorit, marţi seara, 75 de ani de la înfiinţare în cadrul unei gale organizate la Ateneul Român din Capitală. Printre personalitățile prezente la eveniment, a fost și Ionuț Lupescu (54 de ani). Fostul internațional Ionuț Lupescu a declarat, marț seara, că este esențial pentru clubul Dinamo ca Ministerul de Interne, alături … Continuă să citești Ionuț Lupescu, mesaj transmis la aniversarea clubului: ”Pentru mine, Dinamo a însemnat copilăria mea”. Ce spune despre reconstrucția stadionului Dinamo

Mircea Rednic, avertisment pentru Dinamo

UTA Arad se va duela cu U Craiova 1948, în ultima etapă a play-out-ului SuperLigii României. Cu doar 25 de puncte, arădenii sunt pe locul șapte în clasament, astfel că formația pregătită de Mircea Rednic (61 de ani) este condamnată la baraj. Mircea Rednic, antrenor principal al celor de la UTA Arad, a vorbit despre … Continuă să citești Mircea Rednic, avertisment pentru Dinamo

Ionel Dănciulescu, mesaj de dragoste către Dinamo

Ionel Dănciulescu (46 de ani), fostul mare atacant al lui Dinamo, a dezvăluit marţi seara, la gala în care a fost aniversat Clubul Sportiv Dinamo pentru cei 75 de ani de existenţă, care este clubul ce i-a rămas deplin în suflet. Fotul jucător din Ștefan cel Mare, a afirmat că Dinamo este peste clubul rival … Continuă să citești Ionel Dănciulescu, mesaj de dragoste către Dinamo

David Popovici, mândru să fie în Ștefan cel Mare: ”Dinamo mă ajută în misiunea mea” + mesajul transmis de Nadia Comăneci

Clubul Sportiv Dinamo a sărbătorit, marţi seara, 75 de ani de la înfiinţare în cadrul unei gale organizate la Ateneul Român din Capitală. Ocazie prin care dublul campion mondial la nataţie, David Popovici, a afirmat că Dinamo îl ajută în misiunea sa de a inspira cât mai mulţi oameni să facă sport. "Sunt onorat să … Continuă să citești David Popovici, mândru să fie în Ștefan cel Mare: ”Dinamo mă ajută în misiunea mea” + mesajul transmis de Nadia Comăneci

Președintele Clubului Sportiv Dinamo, mesaj de unitate cu ocazia aniversării a 75 de ani de la înfiinţare

14 Mai 1948 - Ziua în care s-a născut cel mai galonat club sportiv din România, Dinamo București. Toată suflarea dinamovistă a fost prezentă marți seară, la aniversarea celor 75 de ani de la înfiinţare. Prezent la petrecerea de la Ateneul Român, Ionuţ Adrian Popa, preşedintele CS Dinamo, a transmis un mesaj de unitate pentru … Continuă să citești Președintele Clubului Sportiv Dinamo, mesaj de unitate cu ocazia aniversării a 75 de ani de la înfiinţare

Ioan Andone în acționariatul lui Dinamo!?: ”Aş fi putut să intru şi eu”

Dinamo a fost preluată, la finalul lunii februarie, de compania Red&White 2022 Management. De atunci, clubul trece printr-o perioadă de reorganizare totală. Dinamo caută promovarea în Liga 1, iar acest lucru depinde și de situația financiară a clubului nostru. Astfel, Eugen Voicu, președintele Consiliului de Administrație al Red&White și acționar cu 40 la sută în … Continuă să citești Ioan Andone în acționariatul lui Dinamo!?: ”Aş fi putut să intru şi eu”

Handbal I Valentin Ghionea și-a anunțat retragerea. Mesaj de despărțire de Dinamo

Valentin Ghionea (38 de ani), care a jucat 3 sezoane în Ștefan cel Mare, și-a anunțat plecarea de la Dinamo. Veteranul ”dulăilor”, după ultima partidă din acest sezon competițional, a publicat un mesaj, în care a oficializat părăsirea ”haitei”. Acesta fiind numit în funcţia de coordonator al loturilor naţionale de juniori şi tineret ale României. … Continuă să citești Handbal I Valentin Ghionea și-a anunțat retragerea. Mesaj de despărțire de Dinamo

Ionuț Lupescu, atac la adresa noului acționariat a lui Dinamo: ”Par să fie activiști”. Cum vede prezentul lui Dinamo

Compania Red& White este noul proprietar de la Dinamo. Firma îi are acționari pe Adrian Nicolescu și Eugen Voicu. Invitat la emisiunea dedicate suporterilor dinamoviști de la Playsport, ”Dinamo 7/9”, Ionuț Lupescu a vorbit deschis despre situația actuală a clubului Dinamo. Fostul fotbalist din Ștefan cel Mare nu are o părere prea bună despre noii acționari … Continuă să citești Ionuț Lupescu, atac la adresa noului acționariat a lui Dinamo: ”Par să fie activiști”. Cum vede prezentul lui Dinamo