Dinamo revine în SuperLiga după doar un sezon în liga secundă! După meciul FC Argeș - Dinamo 4-2, "câinii" au declanșat sărbătoarea la Mioveni. Petrecerea “câinilor roșii” a început pe gazon, imediat după fluierul final al partidei, și a continuat în vestiar. Eugen Voicu și Andrei Nicolescu, investitorii de la Dinamo, alături de Vlad Iacob, … Continuă să citești Răzvan Zăvăleanu, surpriză pentru fanii dinamoviști la meciul cu FC Argeș
Emoții pentru Andrei Nicolescu în returul cu FC Argeș
Dinamo a pierdut returul barajului de menținere / promovare în Liga 1, însă și-a asigurat calificarea în primul eșalon fotbalistic, grație succesului categoric obținut în prima manșă, 6-1 la București. Cu 8-5 la general, echipa noastră revine în Liga 1 după un an de pauză. Andrei Nicolescu, președintele lui Dinamo, a oferit primele reacții la … Continuă să citești Emoții pentru Andrei Nicolescu în returul cu FC Argeș
Prima reacție a lui Eugen Voicu, după promovare lui Dinamo în Liga 1
Dinamo a reușit sâmbătă seară promovarea în Liga 1, iar ”haita” a dat drumul la fiestă, în ciuda înfrângerii de la FC Argeș, scor 2-4. La finalul meciului de la Mioveni, Eugen Voicu, unul dintre noii investitori, a recunoscut că a avut emoții privind obținerea promovării, că această reușită este una formidabilă și le-a transmis … Continuă să citești Prima reacție a lui Eugen Voicu, după promovare lui Dinamo în Liga 1
După revenirea în Liga 1, ”câinii” țintesc sus! Ce urmează pentru Dinamo
Dinamo a câştigat barajul cu FC Argeş de menţinere/promovare în Liga 1, astfel că a revenit în primul eşalon, după un sezon petrecut în liga secundă. Odată cu promovarea în Liga 1, conducerea lui Dinamo are acum alte bătălii de dus, unele la nivel juridic. Trebuie să scape de interdicția la transferuri, să atragă noi … Continuă să citești După revenirea în Liga 1, ”câinii” țintesc sus! Ce urmează pentru Dinamo
De câte transferuri are nevoie Dinamo pentru Liga 1
Dinamo a câștigat cu 8-5 la general contra celor de la FC Argeș în barajul de menținere/promovare în SuperLigă. După un an petrecut în eșalonul secund, Dinamo a revenit în SuperLigă. La finalul partidei cu FC Argeș, care s-a disputat la Mioveni, a început fiesta pe gazon. Ovidiu Burcă este considerat artizanul promovării lui Dinamo … Continuă să citești De câte transferuri are nevoie Dinamo pentru Liga 1
Deniz Giafer, foarte fericit după promovarea lui Dinamo în Liga 1
Dinamo revine în prima divizie după doar un sezon în B. „Câinii” au câștigat cu 8-5 dubla cu FC Argeș, deși au pierdut returul de la Mioveni cu 4-2. Au marcat: Tofan ’14, Jakolis ’15 şi Garita ’47, ’50 pentru FC Argeş, respectiv Ghezali ’40 şi Pop ’60 pentru Dinamo. În minutul 55, de la … Continuă să citești Deniz Giafer, foarte fericit după promovarea lui Dinamo în Liga 1
Ovidiu Burcă, prima reacţie după ce Dinamo a promovat în Liga 1
Dinamo a învins-o cu scorul de 8-5 pe FC Argeş, la general, la barajul de menţinere/promovare în Liga 1. Astfel, ”câinii” revin în prima ligă la un an distanţă după ce au retrogradat istoric. Imediat după meciul de la Mioveni, Ovidiu Burcă a făcut spectacol total. Întrerupt în timpul interviului de jucătorii săi, antrenorul "câinilor" … Continuă să citești Ovidiu Burcă, prima reacţie după ce Dinamo a promovat în Liga 1
Video I Lacrimi de bucurie la Mioveni. Retur cu emoţii cu argeşenii
FC Dinamo a câştigat barajul cu FC Argeş de menţinere/promovare în Liga 1, astfel că revine în primul eşalon, după un sezon petrecut în liga secundă. După victoria cu scorul de 6-1 din partida tur, Dinamo a tremurat serios și a cedat la Mioveni. Meciul a început cum nu se putea mai bine petnru FC … Continuă să citești Video I Lacrimi de bucurie la Mioveni. Retur cu emoţii cu argeşenii
Argeș – Dinamo. Cum arată primul 11 trimis de Ovidiu Burcă
Dinamo e la 90 de minute distanţă de revenirea pe prima scenă a fotbalului românesc, după numai un singur sezon petrecut în Liga a II-a. În această seră, ”câinii” se pregătesc de meciul retur al barajului de promovare/menținere în Liga 1, contra celor de la FC Argeș. Partida se va juca pe stadionul ”Orășenesc” din … Continuă să citești Argeș – Dinamo. Cum arată primul 11 trimis de Ovidiu Burcă
Ionuț Lupescu, mesaj pentru ”câini” înainte de barajul cu FC Argeș
Dinamo e aproape de revenirea în SuperLiga. Ultimul meci din barajul de promovare/menținere în primul eșalon, se joacă în această seară, la Mioveni, pe stadionul ”Orășenesc”, de la ora 21:00. Ionuț Lupescu e convins că Dinamo va reuși să promoveze în SuperLiga după victoria cu 6-1 împotriva lui FC Argeș și i-a mobilizat pe jucătorii … Continuă să citești Ionuț Lupescu, mesaj pentru ”câini” înainte de barajul cu FC Argeș