Decizia luată de Gabriel Torje. Unde va juca fostul jucător al lui Dinamo în sezonul viitor

Ajuns la 33 de ani, Gabriel Torje a decis unde va juca în sezonul viitor. Fostul fotbalist de la Dinamo sau Farul Constanța urmează să continue la Genclerbirligi, trupă din liga secundă la Turciei unde a ajuns în iarna trecută. Prelungirea înțelegerii românului a fost făcută publică pe site-ul federației din Turcia, lucru descoperit de … Continuă să citești Decizia luată de Gabriel Torje. Unde va juca fostul jucător al lui Dinamo în sezonul viitor

Cât mai are contract cu Dinamo idolul tribunelor

Dinamo revine în SuperLiga după doar un sezon în liga secundă! După barajul cu FC Argeș, scor 8-5 la general. Astfel ”haita” lui Ovidiu Burcă va evolua în prima ligă. Unul dintre artizanii principali ai aceste reveniri este, Lamine Ghezali (23 de ani), care a avut parte de un sezon foarte bun în tricoul "câinilor" … Continuă să citești Cât mai are contract cu Dinamo idolul tribunelor

Președintele lui Dinamo anunță că era gratuităților a luat sfârșit: ”A venit timpul să își respecte clubul”

Dinamo a reușit să dea calculele peste cap și a promovat în Liga 1, câștigând barajul cu FC Argeș (6-1 și 2-4) și au promovat după un sezon petrecut în liga secundă. De fapt, barajul tur de promovare/menținere în Liga 1, a fost adjudecat cu scorul de 6-1, de pe Arena Națională. Acolo unde, fanii … Continuă să citești Președintele lui Dinamo anunță că era gratuităților a luat sfârșit: ”A venit timpul să își respecte clubul”

Strategie pregătită de LPF, în care niciun derby sa nu se joace in primele cinci etape. Când aflăm programul noului sezon din Liga 1?

Noul sezon din Superliga se anunță unul palpitant, având în vedere că vor fi prezente trei dintre cele mai galonate echipe ale fotbalului românesc: DINAMO, FCSB și Rapid. Liga 1 va avea iarăși la start toate cele 3 mari cluburi din București, DINAMO, FCSB și Rapid, iar confruntările directe dintre aceste formații aproape sigur vor … Continuă să citești Strategie pregătită de LPF, în care niciun derby sa nu se joace in primele cinci etape. Când aflăm programul noului sezon din Liga 1?

Video I CS și FC Dinamo la masa tratativelor. Vezi rezultatul întâlnirii

Dinamo trăiește momente de satisfacție uriașă după ce a reușit promovarea în SuperLiga. În urma reveniri pe prima scenă fotbalistică conducerea Clubului sportiv Dinamo, a decis să bată palma cu Fotbal Club Dinamo București, pentru o asociere a celor două academii de jucători. Acest lucru abordat de nenumerate ori și într-un final s-a ajuns la … Continuă să citești Video I CS și FC Dinamo la masa tratativelor. Vezi rezultatul întâlnirii

Cornel Dinu, cuvinte de laudă la adresa lui Burcă

Dinamo a câştigat barajul cu FC Argeş de menţinere/promovare în Liga 1, astfel că a revenit în primul eşalon, după un sezon petrecut în liga secundă. Asta datorită unui antrenor care a dovedit să stea pe banca tehnică din Ștefan cel Mare. Ovidiu Burcă a fost primit cu neîncredere în momentul în care a preluat … Continuă să citești Cornel Dinu, cuvinte de laudă la adresa lui Burcă

Anunțul categoric a lui Andrei Nicolescu + Provocare către suporteri

Dinamo a revenit în Liga 1 după ce a trecut de FC Argeș în barajul de promovare (8-5 la general). Echipa noastră a stat doar un an în "purgatoriul" ligii secunde și sunt din nou gata să se ia la trântă cu rivalele istorice. Duminică, 4 iunie, pe stadionul din „Ștefan cel Mare” a avut … Continuă să citești Anunțul categoric a lui Andrei Nicolescu + Provocare către suporteri

Răzvan Patriche, după cea dea șasea promovare: „E un vis!”. Ce șanse sunt să rămână la Dinamo

Dinamo revine în SuperLiga după doar un sezon în liga secundă! După barajul cu FC Argeș, scor 8-5 la general. Astfel ”haita” lui Ovidiu Burcă va evolua în prima ligă, dar Răzvan Patriche e la final de contract cu Dinamo, iar căpitanul ”câinilor” încă nu știe dacă o să continue la echipă și din vară. … Continuă să citești Răzvan Patriche, după cea dea șasea promovare: „E un vis!”. Ce șanse sunt să rămână la Dinamo

Video I Eugen Voicu, promisiune făcută suporterilor dinamoviști: ”Vom crește caractere”

Dinamo trăiește momente de satisfacție uriașă după ce a reușit promovarea în SuperLiga, iar pe stadionul din Ștefan cel Mare a avut loc o nouă petrecere. Dinamo a câștigat cu 8-5 la general contra celor de la FC Argeș în barajul de menținere/promovare în SuperLigă. După un an petrecut în eșalonul secund, Dinamo a revenit … Continuă să citești Video I Eugen Voicu, promisiune făcută suporterilor dinamoviști: ”Vom crește caractere”

Video I CS Dinamo, primul cadou după revenirea ”câinilor” în Liga 1

Dinamo a continuat sărbătoarea promovării. ”Câinii” au fost așteptați astăzi, în Ștefan cel Mare, pe stadionul Dinamo, de președintele Clubului Sportiv Dinamo, Ionuț Popa. Acesta înainte să fie aplaudat la scenă deschisă, a transmis că promovarea lui Dinamo în prima ligă nu este singura veste bună primită de suporterii din Ștefan cel Mare. Oficialul CS-ului, … Continuă să citești Video I CS Dinamo, primul cadou după revenirea ”câinilor” în Liga 1