Funcția necesară din cadrul clubului anunțată de Dinamo: ”E foarte important în cadrul lotului”

Andrei Nicolescu și Eugen Gheorghe Voicu sunt noii acționari majoritari de la Dinamo, de la 24 februarie, deţinând în acest moment 80,7758% din acţiuni. Andrei Nicolescu, noul președinte al lui Dinamo, anunță că se dorește numirea unui director sportiv și explică ce calități ar trebui să aibă acesta și ce obiective îi va trasa conducerea. … Continuă să citești Funcția necesară din cadrul clubului anunțată de Dinamo: ”E foarte important în cadrul lotului”

Noul președinte a lui Dinamo a explicat politica transferurilor în acest sezon: ”Fanii să înțeleagă”

Dinamo are o nouă conducere. Clubul nostru a fost preluat de firma Red & White, marcând astfel un nou început pentru viitorul lui Dinamo. Andrei Nicolescu, președintele lui Dinamo, a vorbit astăzi despre planurile pe care noua conducerea o va aborda. Oficialul din Ștefan cel Mare a explicat condiția posibilă, pentru a debloca cât mai … Continuă să citești Noul președinte a lui Dinamo a explicat politica transferurilor în acest sezon: ”Fanii să înțeleagă”

Video I Andrei Nicolescu, recunoaște că a fost impresionat de Burcă

”Câinii” sunt pe locul 6 în Liga 2, ultimul calificabil în play-off, și mai au un singur meci din sezonul regular pentru a se menține cel puțin pe această poziție și, astfel, a-și îndeplini primul obiectiv al sezonului. Apoi urmează lupta pentru promovare. Andrei Nicolescu, acționar cu 60 la sută din procentele firmei care a … Continuă să citești Video I Andrei Nicolescu, recunoaște că a fost impresionat de Burcă

Dinamo – Timișoara I Bănățenii anunță că vor face totul pentru a o încurca pe Dinamo în ultima etapă

Dinamo are de îndeplinit o simplă formalitate, teoretic, în ultima etapă a sezonului regular de Liga 2, cu Poli Timișoara, pe teren propriu. Duelul va avea loc pe ”Arcul de Triumf”, pe arena de casă a ”câinilor”. Partida de duminică de la ora 13:00, se va juca cu casa închisă! În mai puțin de 24 … Continuă să citești Dinamo – Timișoara I Bănățenii anunță că vor face totul pentru a o încurca pe Dinamo în ultima etapă

Oficialii lui Șelimbăr amenință cu memoriu la CCA în urma partidei cu Dinamo: ”Am fost dezavantajați”

Aflată în cursa pentru un loc în play-off, Dinamo a obținut, sâmbăta trecută o victorie la limită pe terenul celor de la CSC Șelimbăr, 2-1, în etapa 18-a din Liga 2. Conducerea formației din Sibiu, se simte ”furată” de brigada de arbitri și îl vor reclama pe arbitrul FIFA Marian Barbu la CCA. Directorul general … Continuă să citești Oficialii lui Șelimbăr amenință cu memoriu la CCA în urma partidei cu Dinamo: ”Am fost dezavantajați”

Ioan Andone a tras concluziile după schimbarea acționariatului din Ștefan cel Mare

Dinamo și-a schimbat radical structura acționariatului după ce Dorin Șerdean și-a cedat pachetul majoritar către societatea ”Red & White”. În urma acestor acorduri, Eugen Gheorghe Voicu și Andrei Nicolescu, reprezentanții noului acționar majoritar, vor coordona un proiect integrat de reorganizare a clubului. Noua schimbare din ”haită” este mult discutată de oamenii de fotbal și nu … Continuă să citești Ioan Andone a tras concluziile după schimbarea acționariatului din Ștefan cel Mare

Rezultat surpriză în ultimul meci al etapei! Calcule pentru play-off

Dinamo se află la doar un pas de calificarea în play-off-ul Ligii a 2-a, asta după ce la un moment dat părea departe de îndeplinirea acestui obiectiv. Sezonul regulat al ligii secunde este aproape de final, iar ultima rundă se anunță a fi una de totul sau nimic pentru mai multe echipe. Marți seară, a … Continuă să citești Rezultat surpriză în ultimul meci al etapei! Calcule pentru play-off

Mesaj important din partea programului DDB după schimbarea acționariatului din Ștefan cel Mare

Societatea Red&White 2022 Management a devenit acţionarul majoritar al FC Dinamo 1948 la 24 februarie, deţinând în acest moment 80,7758% din acţiuni. Acţiunile clubului au fost preluate de la Lotus Perfect Product SRL (72,7758%) şi de la Asociaţia Peluza Cătălin Hîldan (8%). Suporterii acționar din programul socios ”Doar Dinamo București” au oferit noi detalii legate … Continuă să citești Mesaj important din partea programului DDB după schimbarea acționariatului din Ștefan cel Mare

”Câinii” fac SOLD-OUT cu Timișoara!

Dinamo se pregătește de marea finală pentru play-off cu Politehnica Timișoara. Meciul a fost programat pe stadionul ”Arcul de Triumf”, duminică, de la ora 13:00, însă se pare că micuța arenă de lângă mănăstirea Cașin se dovedește a fi neîncăpătoare. La aproximativ 24 de ore din clipa în care au fost puse în vânzare biletele, … Continuă să citești ”Câinii” fac SOLD-OUT cu Timișoara!

”Câinii” la un pas de play-off! Cum se califică Dinamo

O etapă a mai rămas de disputat din sezonul regular al Ligii 2, ediția 2022-2023 și 90 de minute de calificarea în play-off. Dinamo a mai făcut un pas major pentru calificarea în play-off, reușind să câștige și partida de la Sibiu, cu CS Comunal Șelimbăr, scor 2-1, în etapa a 18-a. Acum mai are, … Continuă să citești ”Câinii” la un pas de play-off! Cum se califică Dinamo