Conducerea lui Dinamo reacționează, după ce Hermannstadt a mărit prețul biletelor pentru duelul de pe ”Municipalul” din Sibiu

”Câinii” se pregătesc de primul meci din play-out-ul Superligii. Dinamo București a încheiat sezonul regulat al Ligii 1, cu o victorie în fața celor de la UTA Arad, scor 1-0, și se pregătește de deplasarea din prima etapă a play-out-ului. Meci programat să se dispute, duminică, 17 martie, de la ora 18:15, pe stadionul ”Municipal” … Continuă să citești Conducerea lui Dinamo reacționează, după ce Hermannstadt a mărit prețul biletelor pentru duelul de pe ”Municipalul” din Sibiu

Răzvan Zăvăleanu i-a dat replica lui Mircea Rednic. De ce este acuzat ”Puriul”

Mircea Rednic (61 de ani), antrenor la UTA Arad, a avut un discurs dur la adresa lui Răzvan Zăvăleanu, administratorul judiciar de la Dinamo. Imediat după ultimul meci din sezonul regulat, pierdut de UTA pe terenul lui Dinamo, scor 1-0, Rednic a susținut conferința de presă și a amintit de ultimul său ”mandat” petrecut în … Continuă să citești Răzvan Zăvăleanu i-a dat replica lui Mircea Rednic. De ce este acuzat ”Puriul”

Comisia de Disciplină a luat decizia în cazul ”conflictelor” de la Dinamo – UTA Arad.

Dinamo a câștigat cu 1-0 meciul din ultima etapă a sezonului regulat, în fața celor de la UTA Arad. Astfel, ”câinii” vor intra în play-out de pe locul 14, poziție care asigură prezența la baraj, cu 15 puncte. De menționat este faptul că echipa noastră va beneficia de rotunjirea punctajului, având în vedere că a … Continuă să citești Comisia de Disciplină a luat decizia în cazul ”conflictelor” de la Dinamo – UTA Arad.

Condiție pusă de Ion Țiriac, pentru a investii la Dinamo București

În ultima perioadă, s-a vehiculat intens informația conform căreia atât Ion Țiriac, cât și Mircea Lucescu, ar avea de gând să o preia pe Dinamo, pentru a-i reda strălucirea de altădată. Actualul om de afaceri a explicat care este condiția pentru care este dispus să devină acționar în Ștefan cel Mare. ”Nu sunt domnul Șucu, … Continuă să citești Condiție pusă de Ion Țiriac, pentru a investii la Dinamo București

Nicolescu are emoții înainte de play-out

”Câinii” se pregătesc de primul meci din play-out-ul Superligii. Dinamo București a încheiat sezonul regulat al Ligii 1, cu o victorie în fața celor de la UTA Arad, scor 1-0, și se pregătește de deplasarea din prima etapă a play-out-ului. Meci programat să se dispute, duminică, 17 martie, de la ora 18:15, pe stadionul ”Municipal” … Continuă să citești Nicolescu are emoții înainte de play-out

Hermannstadt vine cu justificarea scumpiri tichetelor de acces la meciul cu Dinamo București

Se anunță o luptă interesantă și în play-out, acolo unde diferențele nu sunt mari și nimeni nu poate să prezică echipele care vor retrograda sau cele care se vor bate pentru a accede în barajul pentru cupele europene. Prima etapă va găzdui deja duelul dintre Hermannstadt și Dinamo București. Partida este programată să se dispute, … Continuă să citești Hermannstadt vine cu justificarea scumpiri tichetelor de acces la meciul cu Dinamo București

Video I Alin Petrache, reacționează după incidentele de la Dinamo – UTA

Dinamo București a învins-o pe UTA Arad, scor 1-0, iar suporterii au avut propria luptă. Înainte de meciul dintre Dinamo și UTA Arad, fanii ”câinilor” au intrat în conflict cu cei de la Peluza Sud Steaua, veniți pe ”Arcul de Triumf” să susțină echipa oaspete, cele două galerii fiind înfrățite. Pompierii au intervenit pentru a … Continuă să citești Video I Alin Petrache, reacționează după incidentele de la Dinamo – UTA

Conducerea lui Dinamo reacționează după incidentele de pe ”Arcul de Triumf”

Este scandal după ultimul meci jucat pe ”Arcul de Triumf”. Dinamo a primit vizita celor de la UTA, într-un meci care a contat pentru runda 30 din Superliga. Rivalitatea dintre cele două grupări a dus la evenimente reprobabile. Cu atât mai mult cu cât fanii oaspeți au fost ”ajutați” de cei de la CSA Steaua, … Continuă să citești Conducerea lui Dinamo reacționează după incidentele de pe ”Arcul de Triumf”

Măsurile DRASTICE anunțate de Jandarmerie, înaintea meciului Dinamo – UTA Arad

În această seară, de la ora 20:00, pe stadionul ”Arcul de Triumf”, se vor duela Dinamo și UTA, în ultima etapă a sezonului regulat. Partida care se va juca cu CASA ÎNCHISĂ, are o miză imensă pentru ambele echipe. ”Câinii” joacă acasă și au nevoie de orice punct în lupta pentru salvarea de la retrogradare. … Continuă să citești Măsurile DRASTICE anunțate de Jandarmerie, înaintea meciului Dinamo – UTA Arad

Zeljko Kopic vine cu vești bune înaintea meciului cu UTA

Dinamo traversează un moment bun, fiind la un singur punct de locul de baraj, ocupat de Voluntari. ”Câinii” se vor duela cu UTA, în ultima etapă de dinaintea play-out-ului, meciul fiind vineri, de la ora 20:00. Chiar dacă Dinamo București se află în acest moment în subsolul clasamentului, pe poziția a 15-a. Elevii lui Zeljko … Continuă să citești Zeljko Kopic vine cu vești bune înaintea meciului cu UTA