HAOS la CSA Steaua: ”Habar n-am! Nici noi nu știm ce să mai credem”

Confruntarea dintre Dinamo București și CSA Steaua este derby-ul penultimei runde a play-off-ului din Liga a II-a. Meciul de la ora 20:30 se va disputa pe cel mai mare stadion din România, și anume pe Arena Națională. Înaintea partidei dintre cele două rivale, Tsvetelin Chunchukov, atacantul bulgar al Stelei a explicat ce-i mână în luptă, … Continuă să citești HAOS la CSA Steaua: ”Habar n-am! Nici noi nu știm ce să mai credem”

15 mai I Dinamo luptă pe două FRONTURI

Dinamo se pregătește de două lupte în această zi! Una pe gazon și alta în tribunal. Prima bătălie: În instanță! Mult discutatul plan de reorganizare, versiunea 3.0 ajunge astăzi la masa judecătorului sindic și atât cei din conducere, cât și suporterii, așteaptă aprobarea noului plan. Contestații există, desigur, acuze dure din partea unui fost angajat, … Continuă să citești 15 mai I Dinamo luptă pe două FRONTURI

Avancronică I Dinamo București – CSA Steaua

Dinamo și CSA Steaua se înfruntă astăzi pe Arena Națională, de la ora 20:30, în penultima rundă a play-off-ului ligii secunde. Între Dinamo și Steaua, de la reînființarea secției de fotbal a clubului militarilor, au fost doar două meciuri între cele două rivale, ambele în acest campionat și ambele câștigate de angajații MApN, unul în … Continuă să citești Avancronică I Dinamo București – CSA Steaua

Mesaj clar transmis de conducerea lui Dinamo înaintea derby-ului cu Steaua

Dinamo joacă împotriva celor de la CSA Steaua, un meci care ne poate pastra șansele la un loc care să ne asigure calificarea directă în Liga 1. Partida programată, luni, de la ora 20:30, pe Arena Națională, contează pentru etapa cu numărul 9 din Liga 2. Duminică, cu o zi înaintea confruntări, administratorul special al … Continuă să citești Mesaj clar transmis de conducerea lui Dinamo înaintea derby-ului cu Steaua

Ioan Andone în acționariatul lui Dinamo!?: ”Aş fi putut să intru şi eu”

Dinamo a fost preluată, la finalul lunii februarie, de compania Red&White 2022 Management. De atunci, clubul trece printr-o perioadă de reorganizare totală. Dinamo caută promovarea în Liga 1, iar acest lucru depinde și de situația financiară a clubului nostru. Astfel, Eugen Voicu, președintele Consiliului de Administrație al Red&White și acționar cu 40 la sută în … Continuă să citești Ioan Andone în acționariatul lui Dinamo!?: ”Aş fi putut să intru şi eu”

Ovidiu Burcă, ridicat în slăvi: ”A luat deciziile bune”

Dinamo a câștigat joi seara, la Galați, scor 2-0 cu Oțelul, în antepenultima etapă din play-off-ul ligii secunde, și le-a stricat fiesta gazdelor care se gândeau deja la promovare. ”Câinii” au arătat foarte bine, au dominat întâlnirea, iar multă lume pune această ascensiune a echipei pe seama lui Ovidiu Burcă. Victoria de la Galaţi le-a … Continuă să citești Ovidiu Burcă, ridicat în slăvi: ”A luat deciziile bune”

Leo Grozavu despre ultima etapă: ”Să nu ni se spună cu cine și cum să jucăm!”

Dinamo s-a întors cu victorie de la Galaţi şi a amânat verdictul în privinţa celeilate echipe promovate direct din Liga 2 după Poli Iaşi. 3 puncte mai sunt între cele două înaintea ultimelor două etape care se vor juca în acest playoff. În următoarea rundă, dinamoviștii vor încerca să se apropie de contracandidată cu un … Continuă să citești Leo Grozavu despre ultima etapă: ”Să nu ni se spună cu cine și cum să jucăm!”

Absențe importante pentru Dinamo în derby-ul cu CSA Steaua

Dinamo a câştigat cu 2-0 meciul împotriva Oţelului Galaţi şi este la trei puncte de echipa lui Dorinel Munteanu, cu două etape înainte de final. Afost un meci greu, în care Dinamo a avut de suferit nu doar fotbalistic pe final, dar și din punct de vedere al cartonașelor galbene. Din păcate, sunt jucători care … Continuă să citești Absențe importante pentru Dinamo în derby-ul cu CSA Steaua

Reacția lui Vlad Iacob după victoria cu Oțelul + Mesaj de mobilizare înaintea derby-ului cu Steaua

Dinamo a obţinut o victorie mare în deplasarea de la Galaţi, scor 2-0, şi a relansat lupta pentru promovarea directă în prima ligă. În cel de-al doilea meci al zilei din eșalonul secund, după victoria celor de la Unirea Dej, la limită în fața Gloriei Buzău, scor 1-0, Dinamo s-a deplasat la Galați pentru confruntarea … Continuă să citești Reacția lui Vlad Iacob după victoria cu Oțelul + Mesaj de mobilizare înaintea derby-ului cu Steaua

Video I Răzvan Patriche, după Oţelul Galaţi – Dinamo 0-2: ”Fotbalul e un joc bărbătesc!”

Dinamo Bucureșeti a dat lovitura la Galaţi joi seară, cu scorul de 2-0, într-un meci în care gălăţenii sperau la promova direct. Golurile au fost marcate de Larrucea ‘6 şi Bani ’27. La finalul partidei din Moldova, Răzvan Patriche a vorbit despre victoria care o ține pe Dinamo în continuare cu șanse la promovarea directă. … Continuă să citești Video I Răzvan Patriche, după Oţelul Galaţi – Dinamo 0-2: ”Fotbalul e un joc bărbătesc!”