Video I Ovidiu Burcă, fericit pentru victoria cu Oţelul. Ce spune despre meciul cu Steaua

Dinamo a obţinut o victorie mare în deplasarea de la Galaţi, scor 2-0, şi a relansat lupta pentru promovarea directă în prima ligă. ”Câinii” au început în forţă şi au deschis scorul încă din minutul şase, prin spaniolul Larrucea. Ahmed Bani a limpezit apele la mijlocul primei reprize, executându-l fără emoţii pe Rareş Pop. Gazdele … Continuă să citești Video I Ovidiu Burcă, fericit pentru victoria cu Oţelul. Ce spune despre meciul cu Steaua

Video I Ahmed Bani a răpus Oțelul și s-a distrat la interviu

Dinamo a învins-o pe Oțelul Galați cu scorul de 2-0, iar ”Câinii” pot spera în continuare la promovarea directă. În urma victoriei, dinamoviștii l-au stricat și sărbătoarea gălăţenilor! În cazul în care formația dirijată de Dorinel Munteanu ar fi câștigat, atunci Oțelul ar fi obținut accederea în primul eșalon al României. Ahmed Bani, autorul celui … Continuă să citești Video I Ahmed Bani a răpus Oțelul și s-a distrat la interviu

Reacția lui Andrei Nicolescu după victoria cu Oțelul Galați

Dinamo a câştigat, scor 2-0 duelul de pe terenul celor de la Oţelul şi a amânat, astfel, deznodământul aşteptat de toţi fanii gălăţeni, anume promovarea directă. Cele două goluri au fost marcate în prima repriză, de Larrucea ‘6 şi Bani ’27. La finalul meciului, Andrei Nicolescu, noul preşedinte al lui Dinamo, a ținut să facă … Continuă să citești Reacția lui Andrei Nicolescu după victoria cu Oțelul Galați

Planul lui Dinamo de reorganizare contestat în instanță: ”Într-un an nu am luat decât vreo două salarii”

Au apărut primele contestații depuse la instanță împotriva noului plan de reorganizare modificat, aprobat de Adunarea Creditorilor SC Dinamo 1948 SA, la 7 aprilie 2023, cu votul pozitiv a trei grupe de creditori din patru. Potrivit Buletinului Procedurilor de Insolvență, Radu Bîrlică, fost director de marketing la Dinamo, și firma pe care o administrează, RCI … Continuă să citești Planul lui Dinamo de reorganizare contestat în instanță: ”Într-un an nu am luat decât vreo două salarii”

Eugen Voicu a anunțat ce buget va avea Dinamo în sezonul următor

Eugen Voicu, acționarul Red & White, care deține pachetul majoritar de acțiuni de la Dinamo, a anunțat care va fi bugetul clubului pentru următoarea perioadă. Eugen Voicu, unul dintre investitorii de la Dinamo, a anunțat ce urmează să se întâmple la clubul nostru. Dinamo își propune promovarea încă din acest sezon, dar dacă acest lucru … Continuă să citești Eugen Voicu a anunțat ce buget va avea Dinamo în sezonul următor

Interdicția la transferuri o problemă la Dinamo. Când se va debloca

Dinamo a fost preluată, la finalul lunii februarie, de compania Red&White 2022 Management. De atunci, clubul trece printr-o perioadă de reorganizare totală, iar acționarul majoritar a lui Dinamo, Eugen Voicu, a vorbit deschis despre planurile conducerii, pentru redresarea clubului nostru. Una dintre cele mai majore probleme de la Dinamo, este interdicția la transferuri. Lucru analizat … Continuă să citești Interdicția la transferuri o problemă la Dinamo. Când se va debloca

Oțelul nu se teme de Dinamo: ”Nu ne este frică”

Dinamo București se va deplasa joi, 11 mai, la Galați pentru duelul cu echipa locală, Oțelul. Înaintea partidei programate să se desfășoare la ora 20:30, fundașul central al formației gazde, Francois Yabre (31 de ani) a vorbit despre confruntarea cu Dinamo și lupta pentru promovarea directă în Liga 1. Gălațenii vor să facă pasul decisiv … Continuă să citești Oțelul nu se teme de Dinamo: ”Nu ne este frică”

Dinamo, noi detalii importante despre asocierea cu CS

Dinamo trece printr-o perioadă de reorganizare totală, de la acționariat, tehnic, până la o colaborare deschisă cu Clubul Sportiv Dinamo. Planul de reorganizare va fi judecat pe data de 15 mai, acolo unde nu sunt emoții, dar mai multe informații sunt așteptate ulterior, după cum a declarat, acționarul majoritar a lui Dinamo, Eugen Voicu. Totodată, … Continuă să citești Dinamo, noi detalii importante despre asocierea cu CS

Alți patru arbitri sunt audiați de Comisia de Disciplină pentru că au jucat la pariuri!

Comisiile Federațiilor Române de Fotbal anchetează opt arbitri, suspectați că au jucat la pariuri sau că au conturi pe platforme de betting, lucruri interzise de regulament. Numărul arbitrilor ar fi ajuns la peste 20 care ar fi jucat la pariuri. Cazul vine imediat după cel al lui Cosmin Achim, fotbalistul-parior din Liga 1. Astfel cazul … Continuă să citești Alți patru arbitri sunt audiați de Comisia de Disciplină pentru că au jucat la pariuri!

ANUNȚUL MOMENTULUI!!! Când va ieși Dinamo din insolvență

Dinamo primește vești bune, iar compania care deține Dinamo, Red & White, prin vocea lui Eugen Voicu, a anunțat cea mai așteptată veste pentru fanii dinamoviști și nu numai. Acționar majoritar a lui Dinamo, a spus că speră ca FC Dinamo să iasă din insolvență în a doua jumătate a anului 2024, dar acest lucru … Continuă să citești ANUNȚUL MOMENTULUI!!! Când va ieși Dinamo din insolvență