„Mister” Dinu are încredere în Dănciulescu: „Contează foarte mult să aibă voinţă”

Ionel Dănciulescu (41 de ani) a devenit de miercuri, 21 martie 2018, noul director general de la Dinamo. La puţini timp, după această numire, fostul jucător emblematic al "câinilor-roşii", Cornel Dinu a vorbit despre decizia lui Ionuţ Negoiţă şi-a anunţat susţinerea pentru Ionel Dănciulescu şi consideră că fostul atacant se va descurca. "După părerea mea, … Continuă să citești „Mister” Dinu are încredere în Dănciulescu: „Contează foarte mult să aibă voinţă”

Mutu îi avertizează pe dinamovişti: „De la vară, începe calvarul la Dinamo”

Dinamo a făcut o schimbare importantă la nivelul conducerii administrative, prin numirea lui Ionel Dănciulescu în funcția de director general. Ionel Dănciulescu, preia astfel postului lui Adrian Mutu la Dinamo, lăsat liber în toamna anului trecut şi se pare că va avea o misiune grea în noua ipostază. Fostul director general al lui Dinamo, Adrian … Continuă să citești Mutu îi avertizează pe dinamovişti: „De la vară, începe calvarul la Dinamo”

Adrian Mutu îi felicită pe oficialii dinamovişti pentru alegerea făcută

Ionel Dănciulescu (41 de ani) a fost numit astăzi în funcția de director general al lui Dinamo. Astfel, acesta preia funcția lăsată liberă de plecarea lui Adrian Mutu de toamna trecută. "Briliantul" a comentat numirea şi i-a felicitat pe oficialii dinamovişti pentru alegerea făcută. "Dinamo a făcut o mişcare foarte bună pentru că Dănciulescu e … Continuă să citești Adrian Mutu îi felicită pe oficialii dinamovişti pentru alegerea făcută

Dănciulescu a devenit numărul doi în clubul Dinamo | Primul anunţ important făcut

Conducerea lui Dinamo a avut astăzi o şedinţă de peste două ore, în care cea mai importantă decizie a fost numirea lui Ionel Dănciulescu în funcţia de director general al clubului. Dănciulescu a vorbit, pentru prima oară, despre această nouă provocare din cariera sa profesională. ”Este o nouă provocare pentru mine, este o funcție care … Continuă să citești Dănciulescu a devenit numărul doi în clubul Dinamo | Primul anunţ important făcut

Dănciulescu a acceptat oferta lui Negoiţă şi e al doilea om, ca putere în clubul | „Am făcut această alegere cu inima”

Ionel Dănciulescu a fost numit, miercuri, în funcţia de director general al clubului Dinamo Bucureşti, a anunţat site-ul grupării din Şoseaua Ştefan cel Mare. Fostul atacant a mai ocupat funcția de director general în perioada 2014-2016, până la venirea lui Daniel Stanciu în "Ştefan cel Mare". Ionel Dănciulescu, ajuns la 41 de ani, va ocupa … Continuă să citești Dănciulescu a acceptat oferta lui Negoiţă şi e al doilea om, ca putere în clubul | „Am făcut această alegere cu inima”

Dănciulescu confirmă negocierile pe care Negoiță le poartă cu noii investitori: „Au bani mulți disponibili”

După mai multe tentative de a vinde clubul de fotbal, Ionuț Negoiță, finanțatorul lui Dinamo, este foarte aproape de a-și îndeplini acest obiectiv. Șeful grupării din Ștefan cel Mare se pare că a semnat deja un precontract pentru cedarea clubului în schimbul a 5 milioane de euro. Cumpărătorul este un grup de investiții din Orientul … Continuă să citești Dănciulescu confirmă negocierile pe care Negoiță le poartă cu noii investitori: „Au bani mulți disponibili”

Dănciulescu nu ar spune „NU”, unei noi funcţii în clubul Dinamo: „Aş fi numărul doi în club, pe acelaşi palier cu Alexandru David”

Actualul director sportiv al "cainilor", Ionel Dănciulescu a fost ofertat de CSM Poli Iasi în luna decembrie a anului trecut, iar pentru a rămâne alături de echipă, fostul atacant și căpitan al ”roș-albilor” a discutat cu patronul Ionuț Negoiță eventualitatea de a ocupa postul de director general la clubul Dinamo București. Dănciulescu ar fi interesat … Continuă să citești Dănciulescu nu ar spune „NU”, unei noi funcţii în clubul Dinamo: „Aş fi numărul doi în club, pe acelaşi palier cu Alexandru David”

Alexandru David contrat de un fost om din interiorul lui Dinamo

Alexandru David, președintele lui Dinamo, a fost principala țintă a lui Vasile Miriuță. Fostul antrenor al lui Dinamo, a vorbit într-o emisiune sportivă, despre relaţia pe care a avut-o cu președintele lui Dinamo. "Eu cunosc preşedinţi adevăraţi de fotbal în Liga 1, cum ar fi domnul Iuliu Mureşan. Am avut foarte puţine legături cu domnul … Continuă să citești Alexandru David contrat de un fost om din interiorul lui Dinamo

Miriuţă este liniştit: „Merge şi Dinamo înainte, merge şi Miriuta înainte, nu?”

Vasile Miriuță a avut parte de coșmaruri în scurta perioadă petrecută la Dinamo: "Șase luni nu am dormit prea bine". Fostul tehnician al "câinilor", Vasile Miriuță (49 de ani) afirmă că doarme mult mai liniștit după plecarea de la echipă și că oricum ar fi părăsit "haita" la finalul sezonului, indiferent dacă Dinamo prindea play-off-ul. … Continuă să citești Miriuţă este liniştit: „Merge şi Dinamo înainte, merge şi Miriuta înainte, nu?”

VIDEO | Partida: Botoşani – Dinamo, imposibil de disputat

În această seară, de la ora 20:45, era programat cel mai aşteptat meci din play-out, FC Botoşani - Dinamo. Cu aproximativ două ore înaintea startului, terenul era acoperit de zăpadă şi se prezenta în condiţii imposibile de joc. Conform paginii oficiale de facebook a clubului Dinamo, meciul s-a amânat, iar în cursul zilei de mâine … Continuă să citești VIDEO | Partida: Botoşani – Dinamo, imposibil de disputat