Ionel Ganea a jucat şi a fost antrenor secund în "Ştefan cel Mare" pentru o scurtă perioadă fiind şi manager sportiv al roş-albilor. Fostul jucător al "câinilor roşii", Ionel Ganea, a comentat situaţia actuală în care a ajuns Dinamo. "Pe toată lumea a dezamăgit faptul că Dinamo a ajuns în play-out. Parcursul nu a fost … Continuă să citești Ganea, deplânge situaţia de la Dinamo: „Doar patronul poate să spună cine e vinovat!”
Dănciulescu pleacă de la Dinamo? | Ce spune fostul vârf şi ce spune Miriuţă despre Dănciulescu
Ionel Dănciulescu (41 de ani) a refuzat să meargă la CSM Poli Iaşi în această iarnă, preferând să rămână în Ştefan cel Mare, dar ratarea obiectivului l-a făcut pe directorul sportiv să se gândească mai serios la viitorul său. Situaţia tristă de la club l-a făcut, să-şi schimbe planurile, iar site-ul telekomsport.ro, anunţă că Dănciulescu … Continuă să citești Dănciulescu pleacă de la Dinamo? | Ce spune fostul vârf şi ce spune Miriuţă despre Dănciulescu
AVANCRONICĂ | Dinamo Bucureşti – Gaz Metan Mediaş
Dinamo va primi pe stadionul din Şoseaua "Ştefan cel Mare", vizita sibienilor de la Gaz Metan Mediaș, luni, 12 martie, ora 20:45, în ultima partidă a primei etape din play-out-ul Ligii I. Meciul va consemna şi debutul lui Florin Bratu ca tehnician pe prima scenă, el fiind al treilea antrenor al dinamoviştilor din acest sezon, … Continuă să citești AVANCRONICĂ | Dinamo Bucureşti – Gaz Metan Mediaş
Dănciulescu dorește reconstrucția echipei: „Trebuie să formăm o echipă competitivă” | Ce spune despre Nemec
Directorul sportiv al lui Dinamo, Ionel Dănciulescu, mizează în totalitate pe Florin Bratu. Rămași cu un singur obiectiv în acest sezon, clasarea pe locul 7, la finalul său. Dănciulescu dorește reconstrucția echipei în acest play-out, deoarece mai multor jucători le vor expira înțelegerile cu alb-roșii. "Florin Bratu va sta și va analiza pe ce jucători … Continuă să citești Dănciulescu dorește reconstrucția echipei: „Trebuie să formăm o echipă competitivă” | Ce spune despre Nemec
Dănciulescu descrie noului transfer al lui Dinamo: „Mi se pare mai mobil decât Nedelcearu!”
Dinamo a realizat primul transfer din mandatul antrenorului Florin Bratu, cu ajutorul lui Marius Niculae, l-au legitimat pe Marco Ehmann, un fundaș central în vârstă de 17 ani. Directorul sportiv al "câinilor roşii", Ionel Dănciulescu a făcut o scurtă caracterizare noului fotbalist din Ștefan cel Mare. ”Marco este un jucător pe care Florin îl cunoaște … Continuă să citești Dănciulescu descrie noului transfer al lui Dinamo: „Mi se pare mai mobil decât Nedelcearu!”
Un fost atacant al „câinilor” lansează un atac dur la adresa conducerii
Claudiu Vaișcovici a lăsat orice diplomaţie la o parte, după eliminarea din Cupa României şi consideră că Florin Bratu nu are cum să facă minuni la Dinamo, deşi echipa a arătat destule lucruri bune în a doua repriză. "Cine ar fi venit pe praful ăsta? Bratu a semnat pe o perioadă de un an şi … Continuă să citești Un fost atacant al „câinilor” lansează un atac dur la adresa conducerii
Semnează Raţ cu Dinamo? În ce condiţii revine în Liga 1
Răzvan Raţ se antrenează cu Dinamo după despărţirea de Rayo Vallecano, iar "câinii" încearcă să-l facă să semneze cu ei măcar până la finalul anului. Anunţul a fost făcut de directorul sportiv al roş-albilor, Ionel Dănciulescu, acesta afirmând că ar fi o situaţie convenabilă pentru ambele părţi. Fostul fundaş al Rapidului spune că situaţia sa … Continuă să citești Semnează Raţ cu Dinamo? În ce condiţii revine în Liga 1
Prima reactie a oficialilor lui Dinamo despre o posibila venire a lui Rat in Stefan cel Mare
Fostul căpitan al naționalei, Răzvan Raţ, 36 de ani, și-a încheiat la începutul lunii februarie contractul cu formaţia spaniolă de Liga a II-a, Rayo Vallecano și se antrenează din această săptămână, sub comanda lui Florin Bratu, la Dinamo. Ionel Dănciulescu, directorul sportiv al lui Dinamo, a vorbit despre o eventuală revenire în Liga 1, a … Continuă să citești Prima reactie a oficialilor lui Dinamo despre o posibila venire a lui Rat in Stefan cel Mare
Ionel Danciulescu recunoaste: „Este cel mai greu moment prin care trec”
Directorul sportiv al "câinilor roşii", Ionel Dănciulescu, a declarat, luni, într-o conferinţă de presă, că îi este dificil să gestioneze ratarea calificării în play-off-ul Ligii I, iar aceste momente sunt cele mai grele din cariera sa, în administraţia clubului Dinamo. "Este cam cel mai greu moment prin care trec, de când sunt în administraţia FC … Continuă să citești Ionel Danciulescu recunoaste: „Este cel mai greu moment prin care trec”
Ionel Danciulescu: „Florin poate face lucruri frumoase pentru echipă”
Florin Bratu a fost instalat azi în funcţia de antrenor principal a lui Dinamo după ce oficialii "câinilor" au renunţat la Vasile Miriuţă, tehnician care nu a reuşit să califice gruparea alb-roşie în playoff. Prezent la conferinţa de la Săftica, directorul sportiv Ionel Dănciulescu a vorbit despre ce aşteptari are de la jucãtori, odată cu … Continuă să citești Ionel Danciulescu: „Florin poate face lucruri frumoase pentru echipă”