Video I Ovidiu Burcă, mândru de jucătorii săi: ”Este curajos şi dezinvolt”

Dinamo a reușit să promoveze în prima ligă, după doar un an petrecut în eșalonul secund, cu Ovidiu Burcă (43 de ani), pe banca tehnică. Antrenorul lui Dinamo a vorbit despre planurile pe care le are pentru sezonul viitor, dar și despre jucătorii care l-au impresionat până acum din lotul ”câinilor”. Dinamo nu are parte … Continuă să citești Video I Ovidiu Burcă, mândru de jucătorii săi: ”Este curajos şi dezinvolt”

La Dinamo se dorește o schimbare totală: ”Vreau să manageriez mai multe departamente”

Dinamo a promovat în Superliga României, în urma barajului de promovare/menținere cu FC Argeș. După victoria spectaculoasă din tur, scor 6-1, Dinamo a pierdut manșa retur, scor 4-2, însă în urma celor două partide, echipa noastră a obținut promovarea în Superliga României. În urma revenirii în prima ligă, în Ștefan cel Mare a revenit speranța, … Continuă să citești La Dinamo se dorește o schimbare totală: ”Vreau să manageriez mai multe departamente”

Gheorghe Mulţescu, noi probleme de sănatate. Boala cruntă de care suferă fostului antrenor a lui Dinamo

Gigi Mulțescu, fost jucător și antrenor al lui Dinamo, s-a retras discret din lumea fotbalului. Legendarul jucător din Ștefan cel Mare, este liber de contract de mai bine de un an, însă în spatele absenţei sale din circuit stă un diagnostic crunt. Ei bine, potrivit orangesport.ro, antrenorul în vârstă de 71 de ani suferă de … Continuă să citești Gheorghe Mulţescu, noi probleme de sănatate. Boala cruntă de care suferă fostului antrenor a lui Dinamo

Ovidiu Burcă, detalii neștiute despre Bordușanu și Neluț Roșu

Ovidiu Burcă (43 de ani), antrenorul lui Dinamo, a vorbit despre două momente din finalul sezonului care l-au impresionat: când Antonio Bordușanu și Neluț Roșu și-au pus cariera în pericol pentru a ajuta echipa să realizeze obiectivul de a promova în prima ligă. ”Când Toni și-a rupt ligamentele, după ce s-a operat am avut o … Continuă să citești Ovidiu Burcă, detalii neștiute despre Bordușanu și Neluț Roșu

Trimis în B, fostul atacant a lui FC Argeș amenință haita: ”Vreau să o distrug pe Dinamo!”

FC Argeș a pierdut barajul cu Dinamo și a retrogradat în divizia secundă, după ce a pierdut contra lui Dinamo, scor 5-8 la general, în barajul de menținere/promovare în SuperLiga României. Chiar dacă ”vulturii” au fost învinși, Arnold Garita (27 de ani), vrea să iasă în evidență prin anumite declarații răzbunătoare. De parcă Dinamo ar … Continuă să citești Trimis în B, fostul atacant a lui FC Argeș amenință haita: ”Vreau să o distrug pe Dinamo!”

Dinamo și-a stabilit perioada cantonamentului de vară. Surpriză la reunirea lotului

Dinamo a reușit să promoveze în prima ligă, după doar un an petrecut în eșalonul secund, cu Ovidiu Burcă pe banca tehnică. După un singur sezon petrecut în Liga 2, Dinamo a reușit promovarea în prima divizie în urma barajului cu FC Argeș, 6-1 și 2-4 în dublă manșă, și acum se pregătește pentru noul … Continuă să citești Dinamo și-a stabilit perioada cantonamentului de vară. Surpriză la reunirea lotului

FC Argeș continuă să conteste promovare lui Dinamo: ”Am cerut oficial retragerea licenței”

Dinamo a promovat în Superliga României, în urma barajului de promovare/menținere cu FC Argeș. După victoria spectaculoasă din tur, scor 6-1, Dinamo a pierdut manșa retur, scor 4-2, însă în urma celor două partide, echipa noastră a obținut promovarea în Superliga României. Cu toate că Dinamo a câștigat pe terenul de fotbal, în urma prestațiilor … Continuă să citești FC Argeș continuă să conteste promovare lui Dinamo: ”Am cerut oficial retragerea licenței”

Ovidiu Burcă a explicat care este filosofia sa

În sezonul recent încheiat, Ovidiu Burcă a reușit să obțină promovarea împreună cu Dinamo, după ce, la barajul de promovare/menținere în Superliga, a învins-o pe FC Argeș. Tehnicianul din Ștefan cel Mare, a vorbit despre filosofia sa și le-a transmis suporterilor faptul că va fi foarte greu ca, în primul sezon după revenirea în Superliga, … Continuă să citești Ovidiu Burcă a explicat care este filosofia sa

Dinamo pregătește un eveniment special în Ștefan cel Mare

Dinamo trăiește momente de satisfacție uriașă după ce a reușit promovarea în SuperLiga. După meciul FC Argeș - Dinamo 4-2, "câinii" au declanșat sărbătoarea la Mioveni. Petrecerea “câinilor roșii” a început pe gazon, imediat după fluierul final al partidei, și a continuat pe stadionul Dinamo. ”Bătrâna” arenă din Ștefan cel Mare, a fost locul unde, … Continuă să citești Dinamo pregătește un eveniment special în Ștefan cel Mare

Condiție impusă lui Ovidiu Burcă pentru a sta pe banca lui Dinamo și în Liga 1

Dinamo a promovat în Superliga României, în urma barajului de promovare/menținere cu FC Argeș. După victoria spectaculoasă din tur, scor 6-1, Dinamo a pierdut manșa retur, scor 4-2, însă în urma celor două partide, echipa noastră a obținut promovarea în Superliga României. După promovare și înainte de bine meritată vacanță, Ovidiu Burcă a alergat zilele … Continuă să citești Condiție impusă lui Ovidiu Burcă pentru a sta pe banca lui Dinamo și în Liga 1