Claudiu Vaișcovici, 55 de ani, fosta glorie dinamovistă din anii '80 e alături de asociaţia suporterilor din Peluza Cătălin Hîldan şi a anunţat care e planul galeriei "câinilor" în privinţa implicării în administraţia clubului. Acesta spune că nu există un conflict cu Asociaţia Dinamovişti Pentru Dinamo, proiectul pornit de actorul Răzvan Oprea şi susţinut de … Continuă să citești AUDIO | Un fost mare atacant în Ștefan cel Mare, dezvăluie planul lui DDB, pentru a devini acționar la Dinamo: „Vrem să avem 20 la sută din acțiuni și vot în Consiliul de Administrație!”
AVANCRONICĂ | Gaz Metan Mediaş – Dinamo
Azi, de la ora 18:30, la Mediaș, are loc meciul dintre Gaz Metan și FC Dinamo București, în etapa a 8-a a play-out-ului, Ligii I. Cele două echipe s-au mai întâlnit de 23 de ori pe prima scenă, de patru ori s-au impus ardelenii, de 13 ori au câştigat bucureştenii, în timp ce 6 jocuri … Continuă să citești AVANCRONICĂ | Gaz Metan Mediaş – Dinamo
Ante Puljic la Dinamo? Ce spune Ionel Dănciulescu
Unul dintre fundașii centrali care a impresionat în ultimele sezoane în România, Ante Puljic în prezent la Tom Tomsk, rămâne liber de contract la sfârșitul acestui sezon. Potrivit goal.com, fostul fundaş al lui Dinamo, Ante Puljic (30 de ani), ar putea reveni în Liga 1, fiind curtat de formaţia din Ştefan cel Mare. Contactat de … Continuă să citești Ante Puljic la Dinamo? Ce spune Ionel Dănciulescu
Ionel Dănciulescu: „Singurii care sunt dispuși să ajute clubul sunt cei de la PCH!”
Dinamo a pierdut meciul de la Sfântu Gheorghe, 0-2 cu Sepsi, dar ce a atras atenția au fost incidentele în care a fost implicată galeria bucureșteană. Ionel Dănciulescu, directorul general al lui Dinamo, a firmat că suporterii din Peluza Cătălin Hîldan sunt singurii care au venit cu o propunere concretă pentru a se implica financiar … Continuă să citești Ionel Dănciulescu: „Singurii care sunt dispuși să ajute clubul sunt cei de la PCH!”
‘Ruptură între Bratu și Dănciulescu’, doar o invenţie a presei | Ce spune Bratu
Conform gsp, Florin Bratu şi Ionel Dănciulescu vorbesc doar strictul necesar şi se evită ori de câte ori se află în acelaşi loc. Ruptura dintre cei doi ar exista, după ce tehnicianul din “Ştefan cel Mare” s-a arătat deranjat de faptul că directorul general are o influenţă mare la echipă, dar şi în faţa finanţatorului … Continuă să citești ‘Ruptură între Bratu și Dănciulescu’, doar o invenţie a presei | Ce spune Bratu
Dănciulescu, haz de necaz după scandalul de la Sepsi-Dinamo: “M-a salvat Niculescu”
Directorul general al lui Dinamo, Ionel Dănciulescu, a avut de suferit, după ce s-a implicat în incidentele de la finalul meciului Sepsi – Dinamo 2-0, din etapa a 7-a din play-out-ul Ligii 1. "Danciu" s-a dus în sectorul suporterilor "câinilor" pentru a-i calma, însă în meleul creat, a devenit victima forțelor de ordine şi s-a … Continuă să citești Dănciulescu, haz de necaz după scandalul de la Sepsi-Dinamo: “M-a salvat Niculescu”
Incidente la Sepsi-Dinamo | Conducerea lui Dinamo iese la atac: „Steagurile maghiare și scandările erau făcute ca să incite”
Secretarul general al lui Dinamo, Bogdan Bălănescu a vorbit despre incidentele petrecute în partida Sepsi OSK - Dinamo. Oficialul dinamovist spune că e deranjat de modul în care suporterii dinamovişti au fost provocați în meciul pierdut de "câini" la Sfântu Gheorghe, scor 0-2. "În primul rând vreau să mulțumesc public suporterilor dinamoviști pentru modul în … Continuă să citești Incidente la Sepsi-Dinamo | Conducerea lui Dinamo iese la atac: „Steagurile maghiare și scandările erau făcute ca să incite”
Dinamoviştii au comentat incidentele de la Sfântu Gheorghe | Mi-a fost teamă pentru „Danciu”, de asta am mers acolo.
Dinamo a pierdut pe terenul celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, 0-2, după o evoluție slabă a jucătorilor lui Florin Bratu. Fotbaliștii dinamoviști nu au putut să se ridice la nivelul adversarilor, iar jucătorii lui Sepsi au controlat partida. Incidentele nu au lipsit la meciul de la Sfântu Gheorghe, dintre Sepsi şi Dinamo. Un suporter … Continuă să citești Dinamoviştii au comentat incidentele de la Sfântu Gheorghe | Mi-a fost teamă pentru „Danciu”, de asta am mers acolo.
Dănciulescu, afectat de incidentele de la Sfântu Gheorghe: „Nu mai puteam respira. „Da, acum sunt bine”
Dinamo a avut o prestaţie slabă şi a pierdut cu 2-0, iar golul lui Tandia, din prelungirile meciului, a declanşat nebunia în tribune. Un fan al gazdelor a venit în faţa galeriei dinamoviste cu un steag al Ungariei, moment în care un ultras al oaspeţilor a reacţionat nepotrivit. A intrat pe teren şi a furat … Continuă să citești Dănciulescu, afectat de incidentele de la Sfântu Gheorghe: „Nu mai puteam respira. „Da, acum sunt bine”
Sepsi se impune în faţa lui Dinamo la Sfântu Gheorghe | Finalul meciului a fost sub semnul violențelor între suporteri.
Sepsi OSK s-a impus cu 2-0 în faţa lui Dinamo, la Sfântu Gheorghe, iar echipa lui Florin Bratu a pierdut al doilea meci din play-out, şi a ratat şansa de a se distanţa la nouă puncte de urmăritoarea FC Botoşani. Elevii lui Florin Bratu au avut o prestaţie modestă în prima repriză, fără ocazii clare … Continuă să citești Sepsi se impune în faţa lui Dinamo la Sfântu Gheorghe | Finalul meciului a fost sub semnul violențelor între suporteri.