Dinamo a ridicat interdicția la transferuri dar datoriile cresc: ”Până la sfârșitul lunii august”

Luni, 10 iulie, a venit anunțul așteptat cu nerăbdare de întreaga suflare dinamovistă. Dinamo a plătit datoriile către cei cinci foști jucători pentru a putea ridica interdicția la transferuri pe care o are în acest moment. Dar problemele ”câinilor” nu se opresc aici. În căutare de investitori, Dinamo trebuie să pompeze în următoarele săptămâni o … Continuă să citești Dinamo a ridicat interdicția la transferuri dar datoriile cresc: ”Până la sfârșitul lunii august”

Vlad Iacob a dezvăluit strategia acționarilor de al înlocui din funcție

În cursul zilei de luni, 10 iulie, Dinamo a scăpat de interdicția la transferuri, după ce oficialii clubului au plătit peste jumătate de milion de euro către foștii jucători. Concret, Dinamo a achitat 570.000 euro, sumă care a rezultat din datoriile către Adam Nemec, Janusz Gol, Ante Puljic, Raul Albentosa și Joseph Akpala, foștii jucători … Continuă să citești Vlad Iacob a dezvăluit strategia acționarilor de al înlocui din funcție

Prima reacție a lui Eugen Voicu după ridicarea interdicției la transferuri

Dinamo a făcut un pas important în rezolvarea interdicției la transferuri și a plătit sumele necesare către cei 5 jucători străini care făcuseră memorii la FIFA. Este vorba despre Raul Albentosa, Ante Puljic, Janusz Gol, Adam Nemec și Joseph Akpala. Eugen Voicu, acționar majoritar al Red&White și președinte al Consiliului de Administrație al aceleiași societăți, … Continuă să citești Prima reacție a lui Eugen Voicu după ridicarea interdicției la transferuri

Ce urmează la Dinamo după ridicarea interdicției la transferuri. ”Noi ne facem treaba așa cum am spus”

Luni, 10 iulie, Dinamo a plătit datoriile către cei cinci foști jucători pentru a putea ridica interdicția la transferuri pe care o are în acest moment. Acționarul majoritar Andrei Nicolescu a anunțat că va face o anchetă internă pentru a vedea cum s-a ajuns în această situație, ”O să vedem exact cum s-au desfășurat procedurile … Continuă să citești Ce urmează la Dinamo după ridicarea interdicției la transferuri. ”Noi ne facem treaba așa cum am spus”

Dinamo a rezolvat problema interdicției la transferuri

Cu exact o săptămână înaintea primului meci din noul sezon, Dinamo primește o veste bună. Dinamo a achitat datoriile față de cei 5 jucători străini la care clubul era restant și așteaptă acum ca FIFA să ridice interdicția la transferuri. Astfel că cei șase jucători care au semnat cu Dinamo în această vară vor fi … Continuă să citești Dinamo a rezolvat problema interdicției la transferuri

Dinamo, un nou pas către ridicarea interdicției la transferuri

Vestea că Dinamo a pierdut procesul de la FIFA și că transferurile ”câinilor” rămân deocamdată blocate i-a făcut pe acţionarii lui Dinamo să bage mâna în buzunar. Potrivit celor de la ProSport, a încheiat conturile cu Raul Albentosa (34 de ani). Fundaș central spaniol cu experiență în prima ligă din Spania, a fost legitimat la … Continuă să citești Dinamo, un nou pas către ridicarea interdicției la transferuri

Lamine Ghezali, după un sezon petrecut în Dinamo: ”Mă simt bine”. Ce spune despre viitorul său în Ștefan cel Mare

Lamine Ghezali (23 de ani), a fost unul dintre artizanii care au ajutat-o pe Dinamo să revină în Superliga României, după doar un sezon petrecut în divizia secundă. La barajul de promovare/menținere împotriva lui FC Argeș (6-1 / 8-5), winger-ul francez a marcat de două ori în tur și o dată în retur, în plus … Continuă să citești Lamine Ghezali, după un sezon petrecut în Dinamo: ”Mă simt bine”. Ce spune despre viitorul său în Ștefan cel Mare

Dorin Iacob continuă atacurile la adresa acționarilor lui Dinamo

Nu e liniște la Dinamo! Cu o săptămână înaintea startului în Liga 1, clubul stă pe un butoi de pulbere, după ultimele probleme apărute în jurul echipei noastre. Dorin Iacob, tatăl lui Vlad Iacob și fost administrator al societății Red&White, este nemulțumit de modul în care se desfășoară lucrurile la Dinamo în prezent. Acesta susține … Continuă să citești Dorin Iacob continuă atacurile la adresa acționarilor lui Dinamo

Eugen Voicu, răspuns pentru Dorin Iacob, după criticile aduse acționarilor din Ștefan cel Mare

Vestea că Dinamo a pierdut procesul de la FIFA și că transferurile „câinilor” rămân deocamdată blocate a provocat câteva reacții acide din partea apropriaților clubului. Pe lângă reacția avută de Florin Prunea și Dorin Iacob și-a exprimat opinia în urma deciziei FIFA. Dorin Iacob i-a acuzat pe acționerii lui Dinamo, Eugen Voicu și Andrei Nicolescu, … Continuă să citești Eugen Voicu, răspuns pentru Dorin Iacob, după criticile aduse acționarilor din Ștefan cel Mare

Dorin Iacob pune tunurile pe acționari, după ce Dinamo a aflat decizia FIFA privind ridicarea interdicției la transferuri

Dinamo a primit o veste proastă din partea Federației Internaționale de Fotbal, în cursul zilei de sâmbătă, 8 iulie, referitoare la ridicarea interdicției la transferuri. Din păcate pentru suflarea dinamovistă, FIFA a respins solicitarea avocatului Jorge Ibarrola pe care clubul l-a angajat pentru a reuși o spectaculoasă întoarcere a deciziei în legătură cu interdicția la … Continuă să citești Dorin Iacob pune tunurile pe acționari, după ce Dinamo a aflat decizia FIFA privind ridicarea interdicției la transferuri