Ovidiu Burcă, îndeamnă la calm în conflictul intern de la Dinamo

Dinamo se pregătește de noul sezon al Ligii 1 și a plecat în cantonament în Slovenia. "Câinii" au încă probleme cauzate de interdicția la transferuri. Această problemă a creat și conflicte interne. Răzvan Zăvăleanu este printre cei mai vocali contestatari ai noilor acționari și le-a trimis un mesaj clar, care tergiversează plata sumelor necesare pentru … Continuă să citești Ovidiu Burcă, îndeamnă la calm în conflictul intern de la Dinamo

”Câinii” au plecat în cantonamentul din Slovenia. ”Trebuie să reconstruim echipa”

Dinamo dă startul cantonamentelor de vară! ”Haita” a plecat în această dimineață spre Slovenia, acolo unde va disputa trei partide amicale, iar cel mai important duel va fi cel cu Dinamo Kiev, echipă antrenată de legendarul Mircea Lucescu. Pe aeroportul ”Henri Coandă” din Otopeni, înainte de decolare, antrenorul Ovidiu Burcă a făcut câteva declarații interesante. … Continuă să citești ”Câinii” au plecat în cantonamentul din Slovenia. ”Trebuie să reconstruim echipa”

O nouă plecare din Ștefan cel Mare: ”Mulțumesc pentru tot”

Dinamo a oficializat despărțire de un nou jucător, după ce a promovat în Superligă. După plecarea lui Marius Tomozei (32 de ani), ”câinii” având interdicție la transferuri și sunt nevoiți să se despartă de Alin Șerban (20 de ani), jucătorul de bandă stângă împrumutat în sezonul precedent de la CS Mioveni. Dinamo nu-l va transfera … Continuă să citești O nouă plecare din Ștefan cel Mare: ”Mulțumesc pentru tot”

Începe curățenia la Dinamo! Primul jucător care și-a făcut bagajele și a plecat din Ștefan cel Mare

Dinamo se pregătește intens de primul sezon de la revenirea în SuperLiga României. Chiar dacă clubul nostru are în continuare interdicție la transferuri, Ovidiu Burcă își permite să renunțe la jucători. Așadar, se anunță că cât de curând se va rezolva problema transferurilor. Până atunci, primul jucător care pleacă de la Dinamo, nu este deloc … Continuă să citești Începe curățenia la Dinamo! Primul jucător care și-a făcut bagajele și a plecat din Ștefan cel Mare

Dinamo a jucat „fotbal-șampanie” în maiouri primul amical al verii. Care a fost motivul

Dinamo a trecut cu scorul de 10-2 de formația Muscelul Câmpulung, formație din Liga 3, în primul amical al verii. Golurile "Câinilor" au fost marcate de Crețu (16), N. Roșu (29), Țîră (40), Pop (50, 72), Florescu (51, 82, 84), Ghezali (69), Șerban (85). Echipa de start folosită de Dinamo: Dujmovic - Irimia, Giafer, Grigore, … Continuă să citești Dinamo a jucat „fotbal-șampanie” în maiouri primul amical al verii. Care a fost motivul

David Popovici, aur la Roma! Gestul fabulos făcut la finalul cursei: ”Au nevoie de susținerea noastră”

Înotătorul dinamovist, David Popovici a concurat sâmbătă în proba de 100 metri liber și o va face azi la 200 metri la Sette Colly Trophy, competiție desfășurată la Roma, care precede cel mai important concurs de natație din acest an: Mondialele de la Fukuoka (14-30 iulie). În concursul desfăşurat la Foro Italico, David Popovici s-a … Continuă să citești David Popovici, aur la Roma! Gestul fabulos făcut la finalul cursei: ”Au nevoie de susținerea noastră”

Final amar în Ghencea! ”Tricolorii mici” au nevoie de o MINUNE: ”Nu avem niciun pic de șansă”

Naţionala U21 a României a cedat pe teren propriu contra reprezentativei Ucrainei şi este aproape eliminată din cursa pentru accederea în fazele eliminatorii. Tricolorii nu au niciun punct după două meciuri, iar șansele de calificare în sferturile de finală sunt doar teoretice. România U21 a început dezastruos Europeanul de Tineret, pierzând cu 0-3 în fața … Continuă să citești Final amar în Ghencea! ”Tricolorii mici” au nevoie de o MINUNE: ”Nu avem niciun pic de șansă”

Neluț Roșu avertizează: ”Nu cred că trebuie să facem promisiuni”

Echipele din SuperLiga au dat startul pregătirilor pentru sezonul ce urmează să înceapă, iar în vara lui 2023 vor susține partide amicale în cantonamentele pe care le vor efectua. În așteptarea startului din noul sezon al SuperLigii, Dinamo a disputat primul meci de pregătire. Pentru elevii lui Ovidiu Burcă urmează acum plecarea în cantonamentul din … Continuă să citești Neluț Roșu avertizează: ”Nu cred că trebuie să facem promisiuni”

Dinamo a făcut show în Snagov! Prima reacție a lui ”Ricci” la revenirea în Ștefan cel Mare

Dinamo Bucureşti, a făcut spectacol cu FC Muscelul Câmpulung Muscel, scor 10-2, sâmbătă, la Snagov, într-un meci de pregătire. Produs al clubului din Ștefan cel Mare, jucătorul în vârstă de 24 de ani, Ricardo Grigore a revenit la Dinamo în această vară după împrumuturile la FC U Craiova și Petrolul, dar fundașul nu se aștepta … Continuă să citești Dinamo a făcut show în Snagov! Prima reacție a lui ”Ricci” la revenirea în Ștefan cel Mare

Răzvan Zăvăleanu continuă să pună presiune pe conducerea lui Dinamo

Răzvan Zăvăleanu nu mai iartă pe nimeni de la Dinamo și a ieșit la atac după o nouă amânare a planului de reorganizare a lui Dinamo și le-a reproșat mai multe lucruri acționarilor. Deși a reușit să revină în Superliga, Dinamo se confruntă, în continuare, cu insolvența, interdicția la transferuri și activarea noului plan de … Continuă să citești Răzvan Zăvăleanu continuă să pună presiune pe conducerea lui Dinamo